Sa oled siin

Riik toetab Eesti ja Ukraina noorte lõimumist edendavate laagrite korraldamist

26. mai 2022 - 11:27

30. mail saavad kõik koolid, huvikoolid, noorsootöö- ja huvitegevuse pakkujad ning sõjapõgenike tugiorganisatsioonid hakata taotlema toetust, et korraldada suvel laagreid Eesti ja Ukraina noortele. Laagrid loovad võimalusi keeleõppeks, omavaheliseks suhtlemiseks ja pakuvad arendavaid ühistegevusi. 

Haridus- ja teadusministri Liina Kersna sõnul võimaldavad noortelaagrid Ukrainast pärit noortel koos Eesti noortega sisukalt vaba aega veeta ning õppida eesti keelt ja tutvuda üksteise kultuuriruumiga. “Meie eesmärk on toetada Ukrainast tulnud lapsi ja noori, et nad saaksid siin turvaliselt oma igapäevaelu ja ka haridusteed jätkata,” selgitas minister Kersna. “Noortelaagrid on kindlasti hea võimalus uute sõprade leidmiseks ja eesti keele harjutamiseks, et jätkata sügisel õpinguid Eesti koolides.” 

Laagrite korraldamiseks on oodatud toetust taotlema nii koolide kui ka huvikoolide pidajad, koolid, noorsootöö ja huvitegevuse pakkujad ning sõjapõgenikke toetavad organisatsioonid. 

Laagritoetuse taotlusi saab esitada 30. maist kuni 17. juunini taotluskeskkonnas https://toetused.kul.ee/. Toetust saab kasutada kuni 30. oktoobrini 2022. 

Toetatakse ööbimisega laagrite (7–14 ööpäeva) ja päevalaagrite (5–14 päeva) korraldamist. Laagri korraldajal tuleb kaasata laagrisse Ukraina noori ning 30%–50% ulatuses eesti keelt heal suhtlustasemel oskavaid 7–19aastaseid noori. Laagri korraldajad pakuvad laagrites:

  • võimalusi lõimitud ja mänguliseks eesti keele algõppeks ning eestikeelse suhtluskeskkonna loomiseks;
  • tuge Ukraina noore sotsiaalsete suhete loomiseks Eesti eakaaslastega;
  • tuge Ukraina noore lõimumiseks Eesti ühiskonda, tutvustades eesti keelt ja kultuuri;
  • tuge noorte vaimsele tervisele;
  • erinevaid huvitegevusi.

Laagri korraldaja võib küsida osalejatelt registreerimistasu kuni 10 eurot. 

Lisaeelarvega eraldab riik suviste noortelaagrite korraldamiseks kuni 2,8 miljonit eurot.  

Laagritoetuse taotlemist puudutavate küsimuste korral palume pöörduda ukraina@harno.ee

Lisainfo: https://www.hm.ee/et/laagritoetus

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.