Sa oled siin

Riik tänab eestikeelse aineõppe edendajaid

15. veebruar 2012 - 9:26

Haridus- ja Teadusministeerium kutsel kogunevad täna õhtul Eesti Draamateatrisse inimesed, tänu kellele on viimaste aastate jooksul arenenud eestikeelne aineõpe vene õppekeelega koolides.

Kutsutute hulka kuuluvad vene õppekeelega gümnaasiumide ja põhikoolide juhid ja õpetajad, lisaks eestikeelse aineõppe arengut toetanud asutuste ja organisatsioonide esindajad. Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo annab õpetajatele ning organisatsioonidele, kelle panus on eestikeelse aineõppe sisseviimisel olnud eriti oluline, üle ministeeriumi tänukirja.

Tunnustuse pälvivad Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi direktor Tatjana Lüter, Tallinna Pae Gümnaasiumi direktor Izabella Riitsaar, Tallinna Humanitaargümnaasiumi humanitaarsuuna õppejuht Annelii Juhkama, Narva Soldino Gümnaasiumi eesti keele õpetaja Georgi Ostašov, Tartu Ülikooli Narva Kolledži õppejõud Anna Golubeva, Integratsiooni ja Migratsiooni SA Meie Inimesed koordinaator Maire Kebbinau, Narva Kesklinna Gümnaasiumi eesti keele õpetaja Moonika Laht, Tartu Annelinna Gümnaasiumi direktori asetäitja Julia Trubatšova, Tallinna Pae Gümnaasiumi ajalooõpetaja Pavel Alonov ning Tallinna Ülikooli õppejõud Airi Kukk.

Lisaks õpetajatele said Haridus- ja Teadusministeeriumi tänukirja Tartu Ülikooli Narva Kolledž, SA Omanäolise Kooli arenduskeskus Avatud Meele Instituut, Sola Integra, Integratsiooni ja Migratsiooni SA Meie Inimesed Keelekümblusprogramm, Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia Täienduskoolituskeskus ning Eesti NATO Ühing.

Pärast kell pool kuus algavat aktust on tänuüritusel osalejatel võimalik vaadata Eesti Draamateatri etendust „Kolm õde”.

Asso Ladva
avalike suhete osakonna konsultant
53 491 437