Sa oled siin

Riik suunab koroonaviiruse tüvede uurimiseks täiendavalt 400 000 eurot

7. jaanuar 2021 - 13:00

Valitsus otsustas toetada SARS-CoV-2 viiruse tüvede uurimist täiendavalt 400 000 euroga, et võimalikult varakult avastada uute, sealhulgas kiirema levikuga tüvede võimalikku esinemist Eestis.

Haridus- ja teadusminister Jaak Aab märkis, et täiendavad uuringud aitavad jälgida ja analüüsida viiruse levikuteid. „Mida rohkem on infot, seda täpsemalt saavad teadlased prognoosida viiruse edasise leviku kiirust,“ selgitas Aab. „Kiirema levikuga tüvede varajane tuvastamine on vajalik selleks, et saaksime realistlikult hinnata ka juba kehtestatud piirangute ja meetmete tõhusust.“

„Projekti KoroGeno-Est-1 raames sekveneeriti Eestis üle 300 SARS-CoV-2 viiruse täisgenoomi. KoroGeno-Est-2 projekti eesmärk on määrata 350 SARS-CoV-2 täisgenoomset järjestust, et selgitada mujal maailmas levivate potentsiaalselt nakkusohtlikumate tüvede osakaal Eestis uusi nakkusi põhjustavate viiruste seas,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Projektist saadav info on aegkriitiline nii terviseametile, COVID-19 teadusnõukojale kui valitsusele nakkuskollete tuvastamiseks ja tõenduspõhiste riiklike piirangute rakendamiseks COVID-19 epideemia ohjeldamisel.“

Viimastel nädalatel on tulnud viiteid mitme uue ja hüpoteetiliselt veelgi nakkavama SARS-CoV-2 tüve ilmumisest, mida on seostatud ka kiiremalt kasvanud nakatunute arvuga. Tartu Ülikooli teadlased on SARS-CoV-2 viiruse tüvesid uurinud järjepidevalt kogu epideemia vältel. Sekveneeritud ja analüüsitud on üle 300 genoomi. Seni ei ole Eestis leitud uut kiirema levikuga viirusetüve.

Veel uudiseid samal teemal

22.01.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Euroopa Liidu haridusministrite kohtumisel keskenduti sotsiaalõiguste samba tegevuskavale

Täna toimunud Euroopa Liidu haridusministrite mitteametlikul videokohtumisel keskenduti Euroopa sotsiaalõiguste samba tegevuskavale sisendi andmisele ja senistele edusammudele haridusvaldkonna vaatest. Kohtumise eesmärgiks oli koondada sõnumid, mis edastatakse mais toimuvale riigipeade ja valitsusjuhtide sotsiaaltippkohtumisele.

21.01.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Kantsler Laidmets haridusmessil: edu võti hariduses peitub avatud koostöös

Edu võti hariduses peitub vastastikuses kogemuste jagamises, üksteiselt õppimises ning avatud koostöös, sõnas Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets täna rahvusvahelisel virtuaalsel haridusmessil BettFest.