Sa oled siin

Riik suunab koroonaviiruse tüvede uurimiseks täiendavalt 400 000 eurot

7. jaanuar 2021 - 13:00

Valitsus otsustas toetada SARS-CoV-2 viiruse tüvede uurimist täiendavalt 400 000 euroga, et võimalikult varakult avastada uute, sealhulgas kiirema levikuga tüvede võimalikku esinemist Eestis.

Haridus- ja teadusminister Jaak Aab märkis, et täiendavad uuringud aitavad jälgida ja analüüsida viiruse levikuteid. „Mida rohkem on infot, seda täpsemalt saavad teadlased prognoosida viiruse edasise leviku kiirust,“ selgitas Aab. „Kiirema levikuga tüvede varajane tuvastamine on vajalik selleks, et saaksime realistlikult hinnata ka juba kehtestatud piirangute ja meetmete tõhusust.“

„Projekti KoroGeno-Est-1 raames sekveneeriti Eestis üle 300 SARS-CoV-2 viiruse täisgenoomi. KoroGeno-Est-2 projekti eesmärk on määrata 350 SARS-CoV-2 täisgenoomset järjestust, et selgitada mujal maailmas levivate potentsiaalselt nakkusohtlikumate tüvede osakaal Eestis uusi nakkusi põhjustavate viiruste seas,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Projektist saadav info on aegkriitiline nii terviseametile, COVID-19 teadusnõukojale kui valitsusele nakkuskollete tuvastamiseks ja tõenduspõhiste riiklike piirangute rakendamiseks COVID-19 epideemia ohjeldamisel.“

Viimastel nädalatel on tulnud viiteid mitme uue ja hüpoteetiliselt veelgi nakkavama SARS-CoV-2 tüve ilmumisest, mida on seostatud ka kiiremalt kasvanud nakatunute arvuga. Tartu Ülikooli teadlased on SARS-CoV-2 viiruse tüvesid uurinud järjepidevalt kogu epideemia vältel. Sekveneeritud ja analüüsitud on üle 300 genoomi. Seni ei ole Eestis leitud uut kiirema levikuga viirusetüve.

Veel uudiseid samal teemal

16.04.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Täna toimub eesti keele riigieksami sooritajatelt koroonaproovide kogumine

Täna annavad üle Eesti koroonaproove eksaminandid, kes sooritavad esmaspäeval eesti keele riigieksamit. Proov võetakse kurguloputusvedelikust, mis on testitava jaoks üks lihtsamaid võimalusi. Proovid analüüsib SYNLAB Eesti oma Tallinna laboris PCR meetodil.

15.04.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Lasteaiad ja koolid saavad taas värvata eestikeelse lisaõpetaja

Haridus- ja Teadusministeeriumi kolm aastat tagasi lasteaedades ning eelmisel aastal ka koolides algatatud projekt on osutunud populaarseks ja vajalikuks. Tänasest on taas oodatud projektiga liituma lasteaiad ja koolid, kus rühmas või klassis õpivad muu kodukeelega lapsed, ning soovitakse tõsta eesti keele õppe kvaliteeti.