Sa oled siin

Riik otsib partnereid nutikate lahenduste kasutuselevõtuks noorsootöös

15. veebruar 2021 - 13:53

Noortepoliitika asekantsleri Kristi Vinter-Nemvalts sõnul on noorsootöös võimalik märksa rohkem kasutada innovaatilisi digilahendusi. „Näeme, et nutikate lahenduste kasutuselevõttu noorsootöös on oluline täiendavalt toetada ja kiirendada. Koroonakriisis on olnud digitaalsete lahenduste kasutamine möödapääsmatu. Soovime, et noorsootöös taoline innovatsioon jätkuks,“ ütles Vinter.

Taotlusvooruga rahastatakse projekte, mille abil töötatakse välja noorte vajadustel ja huvidel põhinevaid innovatiivseid lahendusi ning kasvatatakse kohalike omavalitsuste ja noorsootöötajate võimekust nende kasutamisel.

RTK teenusekoordinaator Kelly Poopuu loodab, et nutikaid lahendusi pakkuvad projektitaotlused on ka ise nutikad. „Taotluse võib esitada mis tahes Eestis registreeritud juriidiline isik. Küll aga tuleb taotlejal meeles pidada seda, et üks taotleja saab esitada vaid ühe taotluse. Seetõttu on oluline, et see üks projektitaotlus oleks võimalikult hästi läbi mõeldud ning suudaks ka reaalselt seatud eesmärke täita,“ rääkis Poopuu.

Taotlusvooru maht on kokku üle 1,7 miljoni euro ning toetuse minimaalne summa ühe projekti kohta on 871 435 eurot. Toetust rahastatakse Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra finantsmehhanismide programmi „Kohalik areng ja vaesuse vähendamine“ meetmest „Laste ja noorte heaolu suurendamine“.

Riigi Tugiteenuste Keskus ootab taotlemisest huvitatuid osalema taotlusvooru tutvustaval virtuaalsel infopäeval 5. märtsil kell 13.00. Infopäeva ja taotlemise kohta saab lähemalt lugeda RTK kodulehelt: https://www.rtk.ee/toetused/nutikad-lahendused-noorsootoos

Veel uudiseid samal teemal

06.03.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

15. märtsist saavad põhikooli lõpueksamite ja riigieksamite sooritajad kuni kaheks päevaks nädalas kooli minna

Alates 15. märtsist lubatakse kuni kaheks päevaks nädalas kontaktõppele õpilased, kes teevad sel õppeaastal põhikooli lõpueksameid või gümnaasiumides ja kutseõppeasutustes toimuvaid riigieksameid. Koroonaviiruse laialdasest levikust tulenevalt on väga oluline, et arvestataks viiruse leviku ennetamiseks vajalike ettevaatusabinõudega.

05.03.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Ministrid vastavad noorte küsimustele

Täna, 5. märtsil toimub noortele suunatud pressikonverents, kus noored saavad veebi kaudu koroonaviirust ja selle leviku piiramist puudutavaid küsimusi küsida haridus- ja teadusminister Liina Kersnalt, tervise- ja tööminister Tanel Kiigelt ja terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härmalt. Üritus jääb järelvaadataks.