Sa oled siin

Riik lähetab uued eesti keele ja kultuuri lektorid Leetu ja Hiina

15. september 2020 - 12:06

Tänavu sügisel alustab Vilniuse ülikoolis eesti keele ja kultuuri lektorina tööd Eva Velsker ning Pekingi välisõpingute ülikoolis hakkab eesti keelt ja kultuuri õpetama Külli Saia.

Leetu suunduv Eva Velsker on õppinud eesti filoloogiat Tartu ülikoolis ja kaitsnud sealsamas doktorikraadi. Ta on õpetanud eesti keelt Tartu ja Helsingi ülikoolis ning tegutsenud ka tõlkijana.

Külli Saia on töötanud viimased kolm aastat Pekingi rahvusvaheliste õpingute ülikoolis (BISUs) ning enne seda aastaid eesti keele ja kirjanduse õpetajana Tartu Tamme gümnaasiumis.

Riik lähetab uued lektorid eesti keele ja kultuuri akadeemilise välisõppe (EKKAV) programmi raames. Välisõppe sihtrühmaks on nii välisriikide kõrgkoolides õppivad üliõpilased kui kõik teised eesti keele ja kultuuri huvilised üle maailma.

Vilniuse ülikoolis on Eestist lähetatud eesti keele ja kultuuri lektorid tegutsenud alates 2002. aastast. Pekingi välisõpingute ülikoolis on õpetatud eesti keelt alates 2010. aastast.

Kokku õpetatakse eesti keelt ja kultuuri praegu 34 kõrgkoolis nii Euroopas, Aasias kui ka Ameerikas, sh kümnes väliskõrgkoolis töötab Eestist lähetatud eesti keele ja kultuuri õppejõud.

Veel uudiseid samal teemal

21.09.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Algas üleilmne eesti keele nädal KeelEST

Üleilmne eesti keele nädal KeelEST toob sel aastal eesti keele õppijad ja õpetajad toidu juurde. Eesti Instituut kutsub 21.-27.

21.09.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

ProgeTiiger kutsub õpilasi end proovile panema

Täna algab ProgeTiigri programmi üle-eestiline õpilasüritus, millest on osa võtma oodatud kõik huvilised lasteaiast gümnaasiumini. Haridus- ja Noorteameti korraldatav suursündmus kestab kaks kuud, mille jooksul saavad õpilased end proovile panna robootika-, digikunsti-, programmeerimis- jt ülesandeid lahendades.