Sa oled siin

Riik annab toetust doktorikraadiga teadlaste palkamiseks

20. november 2020 - 15:52

Haridus- ja Teadusministeerium on loonud uue meetme, millega toetatakse ettevõtete ja teadlaste koostööd. Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) avas täna taotlusvooru, mille raames saavad era- ja avaliku sektori asutused palgata doktorikraadiga teadlase rakendusuuringute ning tootearendusprojektide kavandamiseks ja läbiviimiseks.

Haridus- ja Teadusministeeriumi teadusosakonna juhataja Katrin Pihor märkis, et uus toetus soodustab teadmuspõhise majanduse arengut Eestis ning mitmekesistab teadlaste karjääriteed. „Teadlased viivad ettevõtetesse uusi teadmisi ning teaduspõhisust, mis avab uusi arenguteid ja võimaldab luua targemaid tooteid ja teenuseid.“ ütles Pihor. „Väljaspool teadusasutust töötades saavad teadlased parema ettekujutuse teiste sektorite toimimisest ja sellest, mida ettevõtted vajavad, see omakorda püstitab uusi uurimisküsimusi teadlastele, lisaks tekivad neil olulised sidemed ja võrgustik, mis kõik aitab kasvatada teadlaste ja ettevõtete koostööd.“

Toetusmeetme maht on 1,82 miljonit eurot ja seda rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist. Esimene taotlusvoor on e-toetuse keskkonnas nii era- kui ka avaliku sektori asutustele avatud kuni 30. novembrini 2021 või kuni vabade vahendite ammendumiseni.

Toetusmeetme veebipõhine infoseminar toimub esmaspäeval, 23. novembril kell 13.

Lähem info:

Veel uudiseid samal teemal

30.11.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Harjumaa ja Ida-Virumaa gümnaasiumites võib korraldada distantsõppe ajal hajutatult konsultatsioone

Täna allkirjastatud Terviseameti korraldus lubab Harjumaa ja Ida-Virumaa gümnaasiumites korraldada distantsõppe ajal väikestes rühmades ja hajutatult eksameid, olümpiaade, tugiteenuseid ning konsultatsioone tuge vajavatele õpilastele.

27.11.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Tartus hakkavad kehtima piirangud huviharidusele ja -tegevusele

Eile kehtestas Terviseameti lõuna regionaalosakond Tartu linnavalitsuse ettepanekul täiendavad piirangud huvitegevusele, huviharidusele ning sportimisele. Piirangud hakkavad kehtima 30. novembrist.