Sa oled siin

Riigi Kinnisvara AS ja Taebla Kutsekeskkool allkirjastasid lepingud kutseõppekeskuse rajamiseks

29. oktoober 2004 - 0:00

Kutsekeskkooli ja Riigi Kinnisvara AS-i vaheline üürileping sõlmitakse tähtajaga 20 aastat. Tulenevalt kokkulepetest rajab Riigi Kinnisvara AS Läänemaale Ridala valda Uuemõisa alevikku koolikompleksi, mida hakkab õppetöö läbiviimiseks kasutama loodav Haapsalu Kutsehariduskeskus. Samuti sõlmitakse notariaalne ostu-müügi eelleping, millega tekib riigil tulevikus õigus kõnealune koolikompleks kinnistutena Riigi Kinnisvara AS-lt välja osta.

„Kutseõppeasutuste võrgu ümberkorraldamise käigus tekkis küsimus Taebla Kutsekeskkooli tegevuse jätkumise võimalustest, peeti vajalikuks olukorda parandada: muuta kooli asukohta ja sisu atraktiivsemaks,” selgitas olukorra tausta Koolivõrgu Büroo arenguosakonna juhataja Raivo Niidas.

Ettevõtjad pakkusid uueks asukohaks Uuemõisat Haapsalu külje all ning sisu uuendamiseks võeti tööle projektijuht. Nüüdseks on üleviimine ja sisu heaks kiidetud.

Sisu osas lisanduvad esmasele kutseõppele ka täiskasvanute koolitus, nõustamine nii noortele kui täiskasvanutele, võimalused puuetega inimeste õppeks, tihe koostöö üldhariduskoolidega nii õppebaaside kasutamise kui eelkutseõppe osas ning koostöö ka Tallinna Pedagoogikaülikooli Haapsalu Kolledžiga.

Täiendav info:
Raivo Niidas, arenguosakonna juhataja
HTM Koolivõrgu Büroo
628 1251, 53 419 332, Raivo.Niidas@hmb.ee 

Kaili Anderson, varade sektori juhataja
HTM Riigivara Haldusbüroo
628 1292, kaili.anderson@hmb.ee

 

Age Rosenberg, teabekorralduse osakond
7350 153, 52 83 153, age.rosenberg@hm.ee