Sa oled siin

Reps: Soomes saime kinnituse ja kindluse, et ka Eestis on mõistlik hariduskeskuste ideega edasi minna

15. august 2018 - 16:13
Minister Mailis Reps koolikülastusel Soome kolleegiga kohtumas robootikaõpetaja ja -õpilastega

Täna lõppes Haridus- ja Teadusministeeriumi juhtkonna kolmepäevane õppereis Soome hariduskeskustesse, mis ühendavad Soomes üldjuhul mitut omavalitsust ning seal on võimalik saada kutseõpet, keskharidust ning täiendusõpet ühes asutuses. Iga kool on erinäoline, kuid neid ühendab mitmete omavalitsuste ja haridusasutuste koostöö, mida ka Eestis võiks tulevikus rohkem rakendada.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul tasub Eestil Soome mudelist õppida ja seda ellu viia. "Eesti on Soome haridussüsteemist pea 30 aastat pidevalt õppinud. Soome hariduskeskuste mudel on unikaalne ja piirkonniti erinev. Saime olulist oskusteavet ja teadmist, mis annab kindluse hariduskeskuste teemaga edasi liikumiseks ka Eestis," ütles Reps.

Õppereisil külastasid ministeeriumi esindajad viit kooli: Soome suurimat keskust Omnia Espoos, erinevaid täienduskursusi pakkuvat ja ülikoolidega tihedat koostööd tegevat Sampo keskkooli Tamperes, hariduskeskus Saskyt Sastamalas, Tavastia hariduskeskust Hämeenlinnas ja süvendatud robootikakallakuga Harjunrinne kooli Riihimäkil, lisaks kohtuti Tampere ja Hämeenlinna omavalitsusjuhtidega.

Hämeenlinnas ja Riihimäkil kohtus Reps Soome haridus- ja kultuuriministri Sanni Grahn-Laasoneniga, kes külastab Eestit juba septembris.

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.