Sa oled siin

Reps: Soomes saime kinnituse ja kindluse, et ka Eestis on mõistlik hariduskeskuste ideega edasi minna

15. august 2018 - 16:13
Minister Mailis Reps koolikülastusel Soome kolleegiga kohtumas robootikaõpetaja ja -õpilastega

Täna lõppes Haridus- ja Teadusministeeriumi juhtkonna kolmepäevane õppereis Soome hariduskeskustesse, mis ühendavad Soomes üldjuhul mitut omavalitsust ning seal on võimalik saada kutseõpet, keskharidust ning täiendusõpet ühes asutuses. Iga kool on erinäoline, kuid neid ühendab mitmete omavalitsuste ja haridusasutuste koostöö, mida ka Eestis võiks tulevikus rohkem rakendada.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul tasub Eestil Soome mudelist õppida ja seda ellu viia. "Eesti on Soome haridussüsteemist pea 30 aastat pidevalt õppinud. Soome hariduskeskuste mudel on unikaalne ja piirkonniti erinev. Saime olulist oskusteavet ja teadmist, mis annab kindluse hariduskeskuste teemaga edasi liikumiseks ka Eestis," ütles Reps.

Õppereisil külastasid ministeeriumi esindajad viit kooli: Soome suurimat keskust Omnia Espoos, erinevaid täienduskursusi pakkuvat ja ülikoolidega tihedat koostööd tegevat Sampo keskkooli Tamperes, hariduskeskus Saskyt Sastamalas, Tavastia hariduskeskust Hämeenlinnas ja süvendatud robootikakallakuga Harjunrinne kooli Riihimäkil, lisaks kohtuti Tampere ja Hämeenlinna omavalitsusjuhtidega.

Hämeenlinnas ja Riihimäkil kohtus Reps Soome haridus- ja kultuuriministri Sanni Grahn-Laasoneniga, kes külastab Eestit juba septembris.

Veel uudiseid samal teemal

16.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Valitsuskabinetis anti heakskiit Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala korrastamise plaanile

Valitsus otsustas toetada haridus- ja teadusministri ettepanekut moodustada SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal haridus- ja noortevaldkonna ühendamet, mille nimeks saab Haridus- ja Noorteamet. Valitsuskabinetis toetati ka ettepanekut nimetada Keeleinspektsioon ümber Keeleametiks, tagades Eesti Keele Instituudi iseseisvuse ja rolli säilimise. Haridus- ja Teadusministeerium sai ülesande valmistada ette eelnõu arvestusega, et loodavad ametid alustaksid tööd hiljemalt 1. augustil 2020.

15.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Huvitava Kooli hariduskonverentsil keskendutakse õppimisele ja ajale

Täna ja homme toimub Tartu Ülikooli spordihoones algatuse Huvitav Kool VII hariduskonverents, mis seekord kannab pealkirja „Õppimise aeg“.