Sa oled siin

Reps: ministeerium võtab ühendust kõigi üldhariduskoolidega üle Eesti

10. september 2020 - 17:20

Haridus- ja Teadusministeerium võtab alates homsest ühekaupa ühendust kõigi üldhariduskoolidega, et küsida, kuidas igas Eestimaa nurgas on haridusasutustel kooliaasta algus sujunud, milliseid abinõusid on kasutusele võetud, kas ja milliseid muresid on tekkinud ning vajadusel teeb kõik endast oleneva lahenduste leidmiseks. 

Minister Mailis Reps rõhutas vastutustundliku suhtumise tähtsust koroonaviiruse leviku tõkestamisse, kuid tõdes, et samas tuleks vältida ka ülereageerimist. „Pea kuu aja eest palusime koolidel koos pidajatega riskida maandamine läbi mõelda ning nüüdseks peaks olema igal haridusasutusel asjakohane tegutsemisplaan,“ rääkis Reps. „Üleriigilised soovitused annavad raamistiku, kuid konkreetsed lahendused saavad kõige sobivamal moel sündida siiski kohapeal.“

Haridus- ja Teadusministeerium kinnitab, et kooliaasta eel haridusasutustele saadetud soovitused jätkuvalt kehtivad, kuid on teinud neisse täiendusi ja täpsustusi. Ministeerium saadab need haridusasutustele homme. Praegu kooskõlastame need Terviseametiga ja Eesti Perearstide Seltsiga.

Koolid peavad viiruse leviku tõkestamisel ka edaspidi lähtuma sellest, et kontaktõpe oleks tagatud võimalikult kaua ning eelkõige nooremale ja tuge vajavatele õpilastele.

Haridus- ja Teadusministeeriumi koroonainfo veebileht koos korduma kippuvate küsimustega, mida pidevalt täiendatakse.

Veel uudiseid samal teemal

21.09.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Algas üleilmne eesti keele nädal KeelEST

Üleilmne eesti keele nädal KeelEST toob sel aastal eesti keele õppijad ja õpetajad toidu juurde. Eesti Instituut kutsub 21.-27.

21.09.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

ProgeTiiger kutsub õpilasi end proovile panema

Täna algab ProgeTiigri programmi üle-eestiline õpilasüritus, millest on osa võtma oodatud kõik huvilised lasteaiast gümnaasiumini. Haridus- ja Noorteameti korraldatav suursündmus kestab kaks kuud, mille jooksul saavad õpilased end proovile panna robootika-, digikunsti-, programmeerimis- jt ülesandeid lahendades.