Sa oled siin

Reps: Eesti ja Iisrael muudavad haridus- ja teaduskoostöö sisulisemaks

30. mai 2018 - 9:32
Minister Mailis Repsi ja Ofir Akunise kohtumine

Minister Mailis Reps kohtus eile Iisraeli teadus- ja tehnoloogia minister Ofir Akunisega, kellega arutati kahe riigi koostööküsimusi ja lepiti kokku koostöö sisulisemaks muutmises.

„Eesti ja Iisrael on haridus- ja teadusvaldkonnas koostööd teinud juba 1993. aastast, kuid kohtumisel Iisraeli kolleegiga nõustusime ühiselt, et saame senisest rohkem teha ära selleks, et Eesti ja Iisraeli haridus- ja teaduskontaktid suureneksid ning sellest mõlemapoolne kasu tekiks,“ sõnas minister Mailis Reps. „Kohtumisele eelnenud konverentsi raames kohtusin mitmete õpetajatega ja külastasin Iisraeli haridusasutusi. Sealt saadud mõtted, kogemused ja kontaktid aitavad meil omavahelist koostööd tihendada. Loodan, et Iisraeli kolleeg saab peagi ka Eestisse külla tulla vaatamaks, kuidas meie haridus- ja teadusasutused töötavad,“ lisas minister.

Eesti ja Iisraeli ministrite kohtumine leidis aset Jeruusalemmas toimunud teadus- ja innovatsioonialasel konverentsil, mis keskendus uute lahenduste leidmisel haridus- ja teadusüsteemi nutikamaks muutmiseks ning haridussüsteemi rollile ja mõjule õpilaste loovmõtlemise kujundamisel. Osalejad ja kõnelejad arutasid nii haridusuuenduste elluviimise kui ka tuleviku kõrghariduse üle.

Konverentsi raames külastas minister koos asekantsler Indrek Reimandi ja Eesti saatkond Tel Avivis asejuhi Mikk Rebasega Heebrea Ülikooli, kus koos ülikooli presidendiga arutati kahe riigi ülikoolide vahelisi koostöökogemusi ja selle tõhustamist. Samuti külastati ka Lääne-Jeruusalemmas asuvat kooli, kus tutvuti kooli õppetöökorraldusega ning arutleti koos kooliperega õpetajaameti väärtustamise ja õpetamisprotsessi tõhustamise teemadel.

Lisaks kohtus kohtus minister ka kahepoolselt Poola, Argentiina ja Serbia kolleegidega, kellega arutati haridusvaldkonna kitsaskohtade lahendamist ja sügisel Tallinnas toimuvat OECD haridusinnovatsiooni tippkohtumist. Samuti kohtus minister konverentsil ka paljude teiste riikide esindajate ja delegaatidega.

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.