Sa oled siin

Reedel on viimane päev õpihuvi laagrite toetuse taotlemiseks

8. juuni 2021 - 8:13

Sel reedel, 11. juunil on viimane tähtaeg õpihuvi laagrite toetuse taotlemiseks. Taotlema on oodatud noorsootöö ja huvitegevuse pakkujad, üldharidus- ja kutsekoolid, koolide, huvikoolide ja avatud noortekeskuste pidajad ning ülikoolid. Lisaeelarvega eraldati õpihuvi laagrite toetuseks 6 miljonit eurot.

„Õpihuvi laager on hea võimalus korraldada õpilastele midagi huvitavat, turgutada vaimset tervist ning toetada õppimisrõõmu,“  sõnas asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts. „Laagri formaat pakub lõputult võimalusi ja seda on näha ka juba laekunud taotluste põhjal: esindatud on sport, loovus, keskkonnaharidus, tervislikud eluviisid, sotsiaalsete oskuste arendamine ja palju muud,“ lisas ta.

Taotlemine toimub keskkonnas toetused.kul.ee ning viimane taotluste sisestamise päev on reede, 11. juuni.

Toetust saab kasutada kuni 2021. aasta lõpuni, mis tähendab, et laagreid on võimalik korraldada nii suvel kui ka sügis- ja talvevaheajal. 

Õpihuvilaagrite sihtrühm on põhikoolis, gümnaasiumis või kutseõppeasutuses õppivad lapsed ja noored. Taotleja saab vabalt valida, milliste pädevuste või ainevaldkondade arendamisega laagris tegeleda. Tähtis on see, et tegevuste kaudu soovitakse toetada laagriliste vaimset tervist, õpihuvi ja motivatsiooni. Oluline on, et laagri ettevalmistamine või läbiviimine toimuks haridus- ja noortevaldkonna koostöös.

Laagri kestvus peab olema kolm kuni viis päeva. Maksimaalne toetuse summa osaleja kohta on 120 eurot ning osalejale peab laager olema tasuta. Tasuta osaluse võimaldamiseks võib kasutada ka muudest allikatest saadud tulu. 

Hindamistulemused selguvad pärast taotlusvooru lõppu ja vastused saadakse hiljemalt juuli keskpaigas. Pärast positiivse otsuse saamist saab taotleja laagritoetuse summa kätte hiljemalt 14 päeva jooksul. Tegevusi saab alustada pärast taotluse rahuldamise otsust.

Lisainfo:

www.hm.ee/kriisitoetus

 

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.