Sa oled siin

Rakveres lepitakse kokku riigigümnaasiumi loomises, nurgakivi saab ka ametikooli õpilaskodu

6. veebruar 2019 - 6:21

Täna kell 14 allkirjastavad minister Mailis Reps ja linnapea Marko Torm Rakvere linnavalitsuses lepingu riigigümnaasiumi rajamiseks Rakvere linna. Tund aega varem, kell 13 asetavad minister, linnapea, ametikooli juht, RKASi ja Merko Ehituse Eesti esindajad nurgakivi Rakvere ametikooli õpilaskodule (Piiri tn 8). Kõik ajakirjanikud on teretulnud!


Lepingu kohaselt alustab 540 õppekohaga riigigümnaasium õppetööd hiljemalt 1. septembril 2022. aastal. Riigigümnaasiumi hoone kerkib Rakvere südalinna Koidula 11b kinnistule, mille läheduses asuvad kaasaegsed sportimisvõimalused. Lähiajal kuulutatakse välja arhitektuurikonkurss koolihoone rajamiseks.

“Rakvere kogukond on põhjalikult riigigümnaasiumi loomise soovi vaaginud ja otsuse langetanud – nüüd olemegi jõudmas tähelepanuväärsesse vahefinišisse, mil meil on kokkulepe riigigümnaasiumide loomiseks kõikide maakondadega. Rakvere riigigümnaasium ja ametikool asuvad tulevikus koos tegutsema ja on suur rõõm, et ametikool arvestab juba täna rajatava riigigümnaasiumi vajadustega: loodavasse õpilaskodusse planeeritakse majutuskohad ka gümnaasiumiõpilastele, “ ütles minister Mailis Reps.

“Rakvere linn on läbinud pika tee parimate võimaluste leidmiseks oma koolivõrgu kaasajastamisel ja riigi panus võimaldab linnaruumi tuua investeeringu suurusjärgus 10 miljonit eurot, mille laiem mõju ja praktiline kasu piirkonna konkurentsivõimele on veelgi suurem. Tänapäevased õpitingimused, valikainete osakaal ja veelgi tugevam koostöö Rakvere Ametikooliga loob meile võimaluse oma lapsi ja haridust rohkem väärtustada,” kirjeldab olukorda Rakvere linnapea Marko Torm. “Haridus ja ettevõtlus on piirkonna kaks olulisemat käivitajat. On rõõm, et lisaks ettevõtjate panusele saab ka avalik sektor omalt poolt reaalsete edusammudega panustada,” lisab linnapea.

Praegu õpib Rakvere gümnaasiumi ja reaalgümnaasiumi gümnaasiumiastmes kokku 418 õppurit. Riigigümnaasiumi alustamise järel jätkavad senised munitsipaalgümnaasiumid põhikoolidena, samuti saavad Rakvere Täiskasvanute Gümnaasiumi õpilased jätkata riigigümnaasiumis või ametikoolis.

Gümnaasiumihoone rajamist rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist ning riigieelarvelistest vahenditest.

Rakvere ametikooli õpilaskodu annab kooli arengule uue hoo

Rakvere ametikoolis on viimastel aastatel suurenenud nii teistest maakondadest kui ka väljaspoolt Eestit pärit õpilaste arv, mistõttu võib eeldada, et uue õpilaskodu valmimine toob koolile õpilasi ka juurde. Ametikool on üks kolmest kutsekoolist, mis osaleb suures mahus ka rahvusvahelises õpilasvahetuses ja peatselt saab kool pakkuda paremaid võimalusi kutsehariduse rahvusvahelistumiseks.

Õpilaskodu võetakse kasutusele ka majutusteenindaja ja puhastusteenindaja eriala praktikabaasina, mis võimaldab kutseõppe praktilist tööd hakata kooliruumides paremini korraldama. Lisaks paranevad õpilaskodu valmimisega õpilaste sportimisvõimalused, kuna uude majja on plaanis rajada ka jõusaal, multifunktsionaalne spordiruum ning riietusruumide kompleks.

Hoone projekteeriti arhitektuuribüroo Boa ideekavandi „Hõbe“ alusel. Uus projekteeritud õpilaskodu on sobitatud kokku kooli olemasoleva ajaloolise hoonega. Väliselt on õpilaskodu planeeritud minimalistlikult lihtne – neljakorruseline ning ristkülikukujuline. Eelmine ühiselamu rajati enam kui poole sajandi eest ning oli täiesti amortiseerunud.

Lisainfo:

Tarmu Kurm
Kommunikatsiooniosakonna juhataja
Haridus- ja Teadusministeerium
Tel: 509 0821
E-post: tarmu.kurm@hm.ee

Kristel Mänd
Kommunikatsioonispetsialist
Rakvere Linnavalitsus
Tel: 322 5886, 510 4544
E-post: kristel.mand@rakvere.ee

Veel uudiseid samal teemal

22.10.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Oktoobrikuu lõpuni saab esitada kandidaate noortevaldkonna tegijate tunnustamiseks

Haridus- ja Teadusministeerium kutsub üles esitama kandidaate iga-aastasele noortevaldkonna tunnustuskonkursile kuni oktoobri lõpuni. Konkursi eesmärgiks on tõsta esile noorsootöösse panustanud ja valdkonda edendanud inimesi ja organisatsioone ning mõjukamaid algatusi nii kohalikul, üleriigilisel kui rahvusvahelisel tasandil.

17.10.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Oskuste ÖÖl avavad kutsekoolid oma uksed

Täna, 17. oktoobril toimub Eestis Euroopa kutseoskuste nädala raames suur kutsekoolide ülene Oskuste ÖÖ. Sellest inspireerituna avavad enamus kutsekoole ühel õhtul uksed, et tutvustada erinevate tegevuste kaudu oskusõppe võimalusi ja lasta kõigil avastada oma andeid. Kutsekoolides on sel õhtul avatud mitmed põnevad töötoad ning toimub palju oskusi arendavaid tegevusi.