Sa oled siin

Rakvere Riigigümnaasium sai pidulikult nurgakivi

17. märts 2022 - 14:32
Foto: Salto arhitektuuribüroo.

Täna, 17. märtsil paigaldati Rakvere Riigigümnaasiumile nurgakivi. Koolimaja avatakse 600 õpilasele ja õpetajale 2022. aasta septembris.

Riigi Kinnisvara, Haridus- ja Teadusministeerium ja Eesti Arhitektide Liit korraldasid 2019. aastal Rakvere Riigigümnaasiumi arhitektuurikonkursi, mille võitis arhitektuuribüroo Salto ideekavandiga „Pargielu“. Ideekavandi autorid on Maarja Kask, Ralf Lõoke ja Martin McLean. Ühtekokku 540 õpilasele ning 60 õpetajale ja tugipersonalile mõeldud kool rajatakse L. Koidula, Tuleviku, Vabaduse ja Võimla tänavate ringristmikule.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri Kristi Vinter-Nemvaltsi sõnul saab uue gümnaasiumi valmimisega saavutatud siht tagada valikuterikas gümnaasiumiharidus igas Eesti maakonnas. “Rakvere Riigigümnaasiumi puhul on rõõm sellest, et koolil on terviklik ja nüüdisaegset õpikäsitust toetav visioon, mille elluviimisse annavad panuse nii tulevane koolipere, õpilased kui ka kohalik kogukond,” ütles Vinter-Nemvalts.

Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger märkis, et kogu projektimeeskond pingutab tõsiselt selle nimel, et 2022. aasta sügisel oleks eriilmeline ja kaasaegne hoone koolipere vastuvõtmiseks valmis. „Hoone on kavandatud eriilmeline ning selle kaasaegne ruumiplaneering ja sisearhitektuurne lahendus loovad kooliperele mõnusa ning inspireeriva keskkonna õppetööks,“ lisas Mäger.

Gümnaasiumihoone tuleb paviljonlik, hoone keskosa on kavandatud võimalikult õhukese ja läbipaistvana, et läbi siseruumi tekiks visuaalne seos väljakuga hoone idaküljel  ja olemasoleva pargi vahel hoone lääneküljel. Arhitektuurikonkursi žürii hinnangul loob koolimaja märgilise aktsendi mitte ainult lähiümbruse linnaehituslikule kontekstile, vaid kogu Rakvere linnale.

„Ehitajad ja arhitektid on juba teinud hiiglasliku töö ja palju on veel ees, kuid ühest majast saab kool alles siis, kui selles ning selle ümber on inimesed, kes samu väärtusi kannavad ja sisu loovad, kes ühel või teisel moel õppimisse ja selle tähenduslikkusesse panustavad. Me oleme ühiselt loomas kooli, mis annaks aluse õppijal hakkama saada selles maailma mitmekesisuses, tehes arukaid otsuseid,“ sõnas Rakvere Riigigümnaasiumi koolijuht Liisa Puusepp.

„Tänu sellele märgilisele hoonele paraneb linna välisilme oluliselt. Midagi sarnast ei ole Rakveres varem ehitatud. Saame öelda, et osaleme Revin Grupi meeskonnaga linnakeskkonnale uue väärtuse loomises. See on meile suur au,“ tunnistas Revin Grupp OÜ asutaja ja juhataja Kristjan Madisson.

Õppehoone netopind on ca 4100 m2 ning ehitusalane pind ca 2400 m2. Maja energiatõhusus vastab A-klassile. Ehituse peatöövõtja on Revin Grupp OÜ, omanikujärelevalvet teeb Sweco EST OÜ. Gümnaasiumihoone ehitustöid rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest. Ehitustööde maksumus on ca 7,2 miljonit eurot.

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.