Sa oled siin

Pressikutse: tutvustatakse teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse kaasajastamise kava

30. september 2020 - 9:08

Homme, 1. oktoobril koguneb Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimandi juhtimisel teadlastest ja ekspertidest koosnev meeskond, et käivitada teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse (TAKS) uuendamine.

Seadus vajab korrastamist ja kaasajastamist, kuna võeti vastu juba üle 20 aasta tagasi ning seda on muudetud üle 20 korra.

Seaduse uuendamisse on kaasatud teadus- ja arendusasutused, ülikoolid, Eesti Teaduste Akadeemia, Rektorite Nõukogu, Eesti Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu, Eesti Teadusagentuur jt valdkondlikud kompetentsikeskused, tööandjate esindusorganisatsioonid, Riigikantselei jt ministeeriumid.

Seaduse kaasajastamisega alustati tänavu kevadel, kui partneritelt koguti ettepanekuid teemade kohta, mis vajavad arutamist. Partnerid esitasid kokku ligi kakssada muudatusettepanekut.

Töörühma kohtumine toimub kell 13-16 telesilla vahendusel samaaegselt Tallinnas ministeeriumide ühishoones ning Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumis.

Ajakirjanikud on oodatud! Intervjuudeks on võimalus nii enne kui pärast kohtumist.

Osalemise ja intervjuude soovist palume teada anda info@hm.ee või telefonil 5252072 (Aire Koik).

Veel uudiseid samal teemal

23.09.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Liina Kersna: töötame selle nimel, et õpetajate keskmine palk oleks konkurentsivõimeline

Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad eesotsas minister Liina Kersnaga kohtusid eile Eesti Linnade ja Valdade Liidu (ELVL) ning Eesti Haridustöötajate Liidu (EHL) esindajatega. Jätkusid õpetajate 2022. aasta töötasu alammäärade konsultatsioonid.

22.09.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Uus projekt aitab lõimida noorsootööd, huviharidust ja huvitegevust üld- ja kutseharidusega

Täna algab kahe-aastane projekt, mille käigus luuakse raamistik noorsootöö, huvihariduse ja huvitegevuse tihedamaks lõimimiseks üld- ja kutseharidusega. Ettevõtmise eesmärk on muuta haridussüsteem paindlikumaks ja õpilasekesksemaks.