Sa oled siin

Pressikutse: tutvustatakse teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse kaasajastamise kava

30. september 2020 - 9:08

Homme, 1. oktoobril koguneb Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimandi juhtimisel teadlastest ja ekspertidest koosnev meeskond, et käivitada teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse (TAKS) uuendamine.

Seadus vajab korrastamist ja kaasajastamist, kuna võeti vastu juba üle 20 aasta tagasi ning seda on muudetud üle 20 korra.

Seaduse uuendamisse on kaasatud teadus- ja arendusasutused, ülikoolid, Eesti Teaduste Akadeemia, Rektorite Nõukogu, Eesti Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu, Eesti Teadusagentuur jt valdkondlikud kompetentsikeskused, tööandjate esindusorganisatsioonid, Riigikantselei jt ministeeriumid.

Seaduse kaasajastamisega alustati tänavu kevadel, kui partneritelt koguti ettepanekuid teemade kohta, mis vajavad arutamist. Partnerid esitasid kokku ligi kakssada muudatusettepanekut.

Töörühma kohtumine toimub kell 13-16 telesilla vahendusel samaaegselt Tallinnas ministeeriumide ühishoones ning Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumis.

Ajakirjanikud on oodatud! Intervjuudeks on võimalus nii enne kui pärast kohtumist.

Osalemise ja intervjuude soovist palume teada anda info@hm.ee või telefonil 5252072 (Aire Koik).

Veel uudiseid samal teemal

26.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeeriumi kriisitoetus andis pea 130 000 lapsele ja noorele võimaluse osaleda huvitegevustes

Haridus- ja Teadusministeerium eraldas erakorraliselt kriisitoetusmeetmena erahuvihariduse ja –tegevuse pakkujatele üle 5,7 miljoni euro. Tänu sellele said arendavatest võimalustest osa 128 325 last ja noort.

26.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Meediapädevuse nädal pakub tuge infomüras orienteerumisel

Täna algab üle-eestiline meediapädevuse nädal, mille eesmärk on juhtida tähelepanu info ülekülluses tekkivatele probleemidele ja aidata lahenduste leidmisel.