Sa oled siin

PRESSIKUTSE: täna toimub alushariduse ja lapsehoiu seaduse eelnõud tutvustav pressikonverents

4. mai 2022 - 7:00

Head ajakirjanikud!

Haridus- ja Teadusministeerium korraldab alushariduse ja lapsehoiu seaduse eelnõud tutvustava pressikonverentsi täna, 4. mail kl 11 ministeeriumi Tartu esinduses (Munga 18). Pressikonverentsi on võimalik jälgida ka veebis. 

Alushariduse valdkonda ees ootavatest uuendustest annavad pressikonverentsil ülevaate ministeeriumi alushariduse valdkonna juht Triin Rass, kaasava hariduse valdkonna nõunik Piret Liba ja Tartu LV alushariduse valdkonna juht Kaspar Kreegimäe, lasteaedu esindab Kohila lasteaia Sipsik direktor Kristina Mägi.

Palume oma kohaletulekust või veebis osalemisest teada anda: press@hm.ee

Valitsus kiitis alushariduse ja lapsehoiu seaduse eelnõu heaks ning saatis selle Riigikogusse. Uus seadus koondab lasteaiad ja -hoiud ühte süsteemi, mis võimaldab parandada alushariduse kättesaadavust ning kvaliteeti. Seaduse jõustumisel tuleb kohalikel omavalitsustel pakkuda kõigile soovijatele kahe kuu jooksul lasteaia või -hoiukoht, samuti peavad lasteaiad edaspidi sarnaselt üldhariduskoolidega määrama hariduslike erivajadustega laste õppe koordinaatori. Seaduse eelnõu järgi tuleb alushariduses tagada kõigile lastele võrdsed võimalused ja eesti keele oskus tasemel, mis on vajalik põhihariduse omandamiseks. Samuti muutuvad edaspidi töötajatele kehtestatud kvalifikatsiooninõuded. Seadus on kavandatud jõustuma 1. septembrist 2022. Oluliste muudatuste elluviimiseks kehtestatakse üleminekuaeg. Muutuvaid kvalifikatsiooninõudeid ei kohaldata töötajatele kuni 1. septembrini 2027. Lastehoidudel on aega oma tegevuse vastavusse viimiseks seaduse nõuetega kuni 31. augustini 2025 ning tegevuskava koostamiseks on aega kuni 31. augustini 2023.

Veel uudiseid samal teemal

27.05.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Riik ja haridustehnoloogia kogukond sõlmisid innovatsiooni ja ettevõtlust toetava koostööleppe

Haridus- ja Teadusministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning EdTech Estonia MTÜ sõlmisid koostöölepingu haridustehnoloogia edendamiseks. Vastastikuse mõistmise ja koostöö memorandum kirjeldab lahti ühised eesmärgid ja koostöö põhimõtted, et ühiselt Eesti haridusinnovatsiooni edasi arendada.

27.05.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Aasta kool 2022 on Läänemaa Ühisgümnaasium

Tänavuse aasta kooli tiitli pälvis Läänemaa Ühisgümnaasium, kellele väga tasavägiselt järgnes Metsküla Algkool ning žürii ja rahvahääletuse punktiarvestuse tulemusena tuli kolmandaks Jüri Gümnaasium.