Sa oled siin

Pressikutse: täna avalikustatakse haridusasutuste neutraalsuse tagamise põhimõtted KOV valimiste eel ja ajal

9. august 2017 - 8:25

Kohaliku omavalitsuse volikogude valimistel osalevad esmakordselt noored alates 16. eluaastast. Alaealistele valimisõiguse andmine eeldab nii üldhariduskoolidelt kui ka kutseõppeasutustelt suuremat valmisolekut tegeleda valimiste ja poliitilise agitatsiooni küsimustega, et tagada haridusasutuste õppetöö ja kasvatustegevuse neutraalsus.

Seetõttu valmisid Haridus- ja Teadusministeeriumi, Õiguskantsleri Kantselei ning Eesti Noorteühenduste Liidu koostöös põhimõtted, mis selgitavad, kuidas tagada valimiste eel ja ajal koolides õppe- ning kasvatustöö jaoks oluline poliitiliselt neutraalne keskkond.

Põhimõtteid ja noorte valimisvalvurite algatust tutvustavad täna kell 12 Eesti Rahvusringhäälingu uudistemaja pressikonverentsi saalis minister Mailis Reps, Õiguskantsleri nõunik Vladimir Svet ning ENL-i juhatuse esimees Ivo Visak.

Uudistemaja pressikonverentsi saal asub Kreutzwaldi 14 ning siseneda tuleb peauksest, mis jääb sisehoovi. Oodatud on kõik ajakirjanikud.

Veel uudiseid samal teemal

19.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Aasta ettevõtlusõppe edendajate nominendid on selgunud

Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu tänavuse tunnustuskonkursi nominendid on selgunud, viies kategoorias esitati kokku 36 kandidaati. Laureaadid kuulutatakse välja 26. novembril Tallinnas Õpetajate majas.

19.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

KORDUSKUTSE: Vastuvõtul tunnustatakse rahvusvahelistel võistlustel silmapaistnud õppureid

Hea ajakirjanik!

Ootame Sind järgmisel täna, 19. novembril kell 17.30 Noblessneri Valukojas toimuvale õppurite vastuvõtule.