Sa oled siin

Pressikutse: homme avalikustatakse haridusasutuste neutraalsuse tagamise põhimõtted KOV valimiste eel ja ajal

8. august 2017 - 12:42

Kohaliku omavalitsuse volikogude valimistel osalevad esmakordselt noored alates 16. eluaastast. Alaealistele valimisõiguse andmine eeldab nii üldhariduskoolidelt kui ka kutseõppeasutustelt suuremat valmisolekut tegeleda valimiste ja poliitilise agitatsiooni küsimustega, et tagada haridusasutuste õppetöö ja kasvatustegevuse neutraalsus.

Seetõttu valmisid Haridus- ja Teadusministeeriumi, Õiguskantsleri Kantselei ning Eesti Noorteühenduste Liidu koostöös põhimõtted, mis selgitavad, kuidas tagada valimiste eel ja ajal koolides õppe- ning kasvatustöö jaoks oluline poliitiliselt neutraalne keskkond.

Põhimõtteid ja noorte valimisvalvurite algatust tutvustavad kolmapäeval kell 12 Eesti Rahvusringhäälingu uudistemaja pressikonverentsi saalis minister Mailis Reps, Õiguskantsleri nõunik Vladimir Svet ning ENL-i juhatuse esimees Ivo Visak.

Uudistemaja pressikonverentsi saal asub Kreutzwaldi 14 ning siseneda tuleb peauksest, mis jääb sisehoovi. Oodatud on kõik ajakirjanikud.

Veel uudiseid samal teemal

17.10.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Oskuste ÖÖl avavad kutsekoolid oma uksed

Täna, 17. oktoobril toimub Eestis Euroopa kutseoskuste nädala raames suur kutsekoolide ülene Oskuste ÖÖ. Sellest inspireerituna avavad enamus kutsekoole ühel õhtul uksed, et tutvustada erinevate tegevuste kaudu oskusõppe võimalusi ja lasta kõigil avastada oma andeid. Kutsekoolides on sel õhtul avatud mitmed põnevad töötoad ning toimub palju oskusi arendavaid tegevusi.

15.10.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti noortepoliitika pälvib kõrge tunnustuse

Homme, 16. oktoobril antakse Belgradis üle Eestile tunnustus Future Policy Award 2019 noori võimestava poliitika kujundamise eest. Auhinna võtavad vastu Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets ja noorteosakonna juhataja Reelika Ojakivi.