Sa oled siin

Pressikutse: homme avalikustatakse haridusasutuste neutraalsuse tagamise põhimõtted KOV valimiste eel ja ajal

8. august 2017 - 12:42

Kohaliku omavalitsuse volikogude valimistel osalevad esmakordselt noored alates 16. eluaastast. Alaealistele valimisõiguse andmine eeldab nii üldhariduskoolidelt kui ka kutseõppeasutustelt suuremat valmisolekut tegeleda valimiste ja poliitilise agitatsiooni küsimustega, et tagada haridusasutuste õppetöö ja kasvatustegevuse neutraalsus.

Seetõttu valmisid Haridus- ja Teadusministeeriumi, Õiguskantsleri Kantselei ning Eesti Noorteühenduste Liidu koostöös põhimõtted, mis selgitavad, kuidas tagada valimiste eel ja ajal koolides õppe- ning kasvatustöö jaoks oluline poliitiliselt neutraalne keskkond.

Põhimõtteid ja noorte valimisvalvurite algatust tutvustavad kolmapäeval kell 12 Eesti Rahvusringhäälingu uudistemaja pressikonverentsi saalis minister Mailis Reps, Õiguskantsleri nõunik Vladimir Svet ning ENL-i juhatuse esimees Ivo Visak.

Uudistemaja pressikonverentsi saal asub Kreutzwaldi 14 ning siseneda tuleb peauksest, mis jääb sisehoovi. Oodatud on kõik ajakirjanikud.

Veel uudiseid samal teemal

22.09.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Vaatamata viirusohule on koolid õppeaasta algusega hästi hakkama saanud

Möödunud nädalal suhtles Haridus- ja Teadusministeerium enam kui 530 haridusasutusega, et arutada, kuidas on COVID-19 mõjutanud õppeasutuste tööd, saada ülevaade koolides kasutusele võetud ennetusmeetmetest ja uurida, millist toetust ning teavet ministeeriumist oodatakse.

21.09.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Algas üleilmne eesti keele nädal KeelEST

Üleilmne eesti keele nädal KeelEST toob sel aastal eesti keele õppijad ja õpetajad toidu juurde. Eesti Instituut kutsub 21.-27.