Sa oled siin

Pressikutse: homme avalikustatakse haridusasutuste neutraalsuse tagamise põhimõtted KOV valimiste eel ja ajal

8. august 2017 - 12:42

Kohaliku omavalitsuse volikogude valimistel osalevad esmakordselt noored alates 16. eluaastast. Alaealistele valimisõiguse andmine eeldab nii üldhariduskoolidelt kui ka kutseõppeasutustelt suuremat valmisolekut tegeleda valimiste ja poliitilise agitatsiooni küsimustega, et tagada haridusasutuste õppetöö ja kasvatustegevuse neutraalsus.

Seetõttu valmisid Haridus- ja Teadusministeeriumi, Õiguskantsleri Kantselei ning Eesti Noorteühenduste Liidu koostöös põhimõtted, mis selgitavad, kuidas tagada valimiste eel ja ajal koolides õppe- ning kasvatustöö jaoks oluline poliitiliselt neutraalne keskkond.

Põhimõtteid ja noorte valimisvalvurite algatust tutvustavad kolmapäeval kell 12 Eesti Rahvusringhäälingu uudistemaja pressikonverentsi saalis minister Mailis Reps, Õiguskantsleri nõunik Vladimir Svet ning ENL-i juhatuse esimees Ivo Visak.

Uudistemaja pressikonverentsi saal asub Kreutzwaldi 14 ning siseneda tuleb peauksest, mis jääb sisehoovi. Oodatud on kõik ajakirjanikud.

Veel uudiseid samal teemal

27.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Täna meenutati 75 aasta möödumist Auschwitzi koonduslaagri vabastamisest

Täna meenutati riikliku mälestustseremooniaga Tallinnas Rahumäe Juudi kalmistul 75 aasta möödumist Auschwitzi koonduslaagri vabastamisest.

27.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Täna tähistatakse rahvusvahelist holokaustipäeva riikliku mälestustseremooniaga

Täna, 27. jaanuaril tähistatakse rahvusvahelist holokaustipäeva kell 13.00 Tallinnas Rahumäe Juudi kalmistul (Rahumäe tee 8a) riikliku mälestustseremooniaga. Tänavu möödub 75 aastat Auschwitzi koonduslaagi vabastamisest.