Sa oled siin

PRESSIKUTSE: Haridus- ja Teadusministeerium ootab ajakirjanikke täna infotundi, et jagada taustainfot Ukraina laste ja noorte haridustee korraldamise kohta Eestis

28. märts 2022 - 6:54

Head ajakirjanikud!

Haridus- ja Teadusministeerium korraldab ajakirjanikele infotunni, et jagada taustainfot Ukraina laste ja noorte haridustee korraldamise kohta Eestis ning ühises vestlusringis anda sõna ka koolijuhile ja KOVi esindajale, kes tänaseks juba igapäevaselt Ukrainast saabunute hariduse Eestis jätkumise küsimusi lahendavad.

Ootame teid Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esindusse (Tõnismägi 5a) esmaspäeval, 28. märtsil kl 14-15.

Vestlusringi teemad ja osalejad:

• Ukraina laste ja noorte haridustee jätkumine Eestis. Üldinfo ja -põhimõtted – ministeeriumi asekantsler Liina Põld.
• Praktiline kogemus Ukraina õpilaste kaasamisel ja integreerimisel Tallinna Südalinna Koolis – koolidirektor Veiko Rohunurm.
• Praktiline kogemus Ukraina laste ja noorte haridustee korraldamisel KOVi tasandil – Kuusalu valla juhtiv haridusspetsialist Anu Kirsman.
• Ukraina laste ja noorte kaasamine huvihariduses ja noorsootöös – ministeeriumi noorte- ja andepoliitika osakonna juhataja Riin Tamm.

Võimalik on osaleda ka veebi vahendusel. Palume teada anda oma kohaletulekust või veebi teel vestlusringiga liitumise soovist hiljemalt esmaspäeval, 28. märtsil kell 12: press@hm.ee

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.