Sa oled siin

Pressikutse: esmaspäeval esitletakse Eesti hariduse ja teaduse tulevikuvisiooni aastani 2035

12. aprill 2019 - 14:02

Esmaspäeval. 15. aprillil toimub Tallinnas kultuurikatlas konverents „Tark ja tegus Eesti 2035“, kus tuuakse avalikkuse ette kolme ekspertrühma koostatud visioonidokumendid.

Konverentsi avab haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Ettekannetega esinevad ekspertrühmade juhid Marju Lauristin (heaolu ja sidususe töögrupp), Margit Sutrop (väärtused ja vastutus) ja Raul Eamets (konkurentsivõime). Järgnevad paneeldiskussioonid, kus Eesti hariduse, teaduse, keele- ja noortepoliitika tuleviku teemadel arutlevad valdkondade eksperdid ja huvigruppide esindajad.

Ekspertrühmade visioonidele jagavad tagasisidet Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad. Ministeeriumi kantsler Mart Laidmets räägib strateegiaprotsessist ja selle järgmistest sammudest.

Haridus- ja Teadusministeerium on alustanud hariduse, teaduse, keele ja noortevaldkonna pikaajalist planeerimist aastateks 2021 - 2035. Ministeerium kutsus 2018. aasta kevadel kokku ekspertrühmad, kelle ülesandeks oli koostada hariduse, teaduse, noortevaldkonna ja keelepoliitika katusstrateegia visioonidokument aastateks 2021 – 2035.

Kolme ekspertrühma visioonid ja nende põhiideid koondav ühine visioonidokument pakuvad värskeid ideid ja teadmuspõhist vaadet ministeeriumi poliitikavaldkondade tuleviku kujundamiseks ning on üks sisend peagi algaval arengukavade koostamisel.

Visioonikonverentsi järel saavad huvirühmad ja avalikkus visioone kommenteerida, kuulutatakse välja piirkondlikud arutelud ning suvel alustavad eri huvipooli koondavad strateegia töörühmad eesmärkide ja tegevussuundade kokkuleppimiseks.

Haridus- ja teadusstrateegia 2035 projekti juhib Ando Kiviberg.

Konverentsi päevakava: https://www.hm.ee/et/tark-ja-tegus-eesti-2035-paevakava

Osalemise ja intervjuude soovist palume ajakirjanikel teada anda aadressil info@hm.ee

Veel uudiseid samal teemal

21.06.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeeriumi 26. nädala eelinfo

19.06.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Uuring: Eesti õpetajate hinnangul on nende amet üha väärtustatum

Õpetajate hinnangul väärtustatakse õpetajaametit Eestis üha enam, selgus värskelt avalikustatud õpetamise ja õppimise uuringu TALIS 2018 tulemustest.