Sa oled siin

„Poisid ja tüdrukud õpivad erinevalt”

4. november 2004 - 0:00

Raamat tutvustab aju- ja soouuringutel põhinevaid teooriaid ja kogemusõppe meetodeid, mille abil nii poisid kui tüdrukud saavad oma õpipotentsiaali maksimaalselt rakendada ja tõhusalt õppida. Autorid käsitlevad valdkondi, milles poisid ja tüdrukud on nõrgad või tugevad, haavatavad või domineerivad. Teades poiste ja tüdrukute erinevusi, saavad õpetajad ja vanemad ära kasutada nii laste loomupärast õppimisvõimet kui ka vähendada nende laste arvu, keda on siiani peetud korrarikkujaiks, aeglasteks õppijateks ja keskendumisvõimetuteks.

Statistika näitab, et ka Eesti koolisüsteem on naistekeskne ning soosib tüdrukuid ning just seetõttu on suur osa käitumisprobleemidest seotud poistega ning ka enamik põhikoolist väljalangenuid on poisid. Vastilmunud raamat sisaldab teavet ja nõuandeid, mille abil probleemi leevendada.

Raamatu eelvaadetega saab tutvuda Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel www.hm.ee/raamat05, kus on üleval ka tellimisinfo.

Sari „XXI sajandi kool” pakub õpetajatele, noorsootöötajatele, haridusametnikele ja lastevanematele praktilisi käsiraamatuid tänapäeva koolielu aktuaalsetel teemadel ning tutvustab uuemaid pedagoogilisi suundumusi. Sarjas on varem ilmunud „Koolikäitumise käsiraamat”, „Võitlus koolikiusamisega”, „Õppeasutuse juhtimine” ning „Kohandatud õpe ja kaasav kool”.

 

Lisainformatsioon:

Inga Kukk

55 46 444