Sa oled siin

Põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja töötasu alammäär tõuseb 100 euro võrra

21. detsember 2017 - 11:36

Vabariigi Valitsus kiitis täna heaks haridus- ja teadusminister Mailis Repsi ettepaneku, et 1. jaanuarist 2018 tõsta põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja töötasu alammäär täistööajaga töötamisel 1150 euroni kuus ehk 100 euro võrra.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles, et ministeeriumi üks olulisemaid prioriteete on õpetajate palgatõus ja uue aasta eelarves on palga alammäära tagamiseks planeeritud 228 miljonit eurot. „Lisaks ministeeriumile panustavad ka kohalikud omavalitsused õpetajate palkadesse, mis tõstab õpetajate keskmise töötasu 1380 euroni,“ lisas minister.

Õpetaja töötasu alammäär suureneb võrreldes 2017. aasta 1. jaanuariga 150 eurot ehk 15 protsenti, praegu on õpetaja töötasu alammäär 1050 eurot kuus.

Minister lepib õpetajate töötasu alammääras kokku läbirääkimistel, millest võtavad osa õpetajate registreeritud ühendused ja kohalike omavalitsuste üleriigiliste liitude esindajad.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

25.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeerium otsib VÕTA digitaalsete õppematerjalide koostajat

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutas välja hanke „VÕTA (varasema õpi- ja töökogemuse arvestamise) digitaalne õppematerjal iseseisvaks õppimiseks“, mille raames otsitakse VÕTA-alase digitaalse õppematerjali koostajat.

25.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Riik toetab koroonaviirusega seotud teadus- ja arendustööd

Teadlased saavad tänavu juuli algul taotleda toetust projektidele, millega otsitakse lahendusi koroonaviiruse levikust tulenevate probleemide lahendamiseks ja kriisi tagajärgede leevendamiseks. Toetusmeetme maht on 2,1 miljonit eurot, projektid peavad valmima järgmise aasta lõpuks.