Sa oled siin

Põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja töötasu alammäär tõuseb 100 euro võrra

21. detsember 2017 - 11:36

Vabariigi Valitsus kiitis täna heaks haridus- ja teadusminister Mailis Repsi ettepaneku, et 1. jaanuarist 2018 tõsta põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja töötasu alammäär täistööajaga töötamisel 1150 euroni kuus ehk 100 euro võrra.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles, et ministeeriumi üks olulisemaid prioriteete on õpetajate palgatõus ja uue aasta eelarves on palga alammäära tagamiseks planeeritud 228 miljonit eurot. „Lisaks ministeeriumile panustavad ka kohalikud omavalitsused õpetajate palkadesse, mis tõstab õpetajate keskmise töötasu 1380 euroni,“ lisas minister.

Õpetaja töötasu alammäär suureneb võrreldes 2017. aasta 1. jaanuariga 150 eurot ehk 15 protsenti, praegu on õpetaja töötasu alammäär 1050 eurot kuus.

Minister lepib õpetajate töötasu alammääras kokku läbirääkimistel, millest võtavad osa õpetajate registreeritud ühendused ja kohalike omavalitsuste üleriigiliste liitude esindajad.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

01.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Väike-Maarjas tähistatakse Wiedemanni keelepäeva

Reedel, 2. oktoobril tähistatakse Väike-Maarjas Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna keelepäeva. Auhinna tänavune laureaat, Tartu Ülikooli emeriitprofessor Helle Metslang esineb ettekandega “Mitmetahuline eesti keel” ning traditsiooni kohaselt istutab kohalikku keeletammikusse oma puu.

01.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Teadus- ja arendustegevuse korralduse seadus läbib põhjaliku uuenduskuuri

Haridus- ja Teadusministeerium on koos partneritega alustanud teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse (TAKS) uuendamist. Seadus vajab korrastamist ja kaasajastamist, kuna see võeti vastu juba üle 20 aasta tagasi ja seda on muudetud rohkem kui 20 korda.