Sa oled siin

PISA konverentsil-tänuüritusel arutletakse Eesti tulemuste üle ning tunnustatakse Eesti maailma tippu viinud koole

5. detsember 2019 - 13:25

Homme, 6. detsembril toimub Tallinna Ülikoolis tänuüritus-konverents koolidele, kes osalesid ülemaailmses OECD õpioskuste uuringus PISA 2018. 3. detsembril avaldatud uuringu tulemused kinnitasid, et Eesti 15-aastaste noorte teadmised ja oskused lugemises, matemaatikas ja loodusteadustes on Euroopas esikohal ja maailmas esimeste hulgas.

Konverentsi avab haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Ettekannetega Eesti tulemustest erinevates valdkondades esinevad SA Innove PISA peaspetsialist Gunda Tire, Tartu Ülikooli emakeeleõpetuse dotsent Helin Puksand, Tartu Ülikooli matemaatikaõpetuse emeriitdotsent Tiit Lepmann, HTMi üldharidusosakonna peaekspert Imbi Henno. Eesti õpilaste õnnest ja nutikusest räägivad Gerli Silm (Tartu Ülikool), Karin Täht (Tartu Ülikool) ja Birgy Lorenz (Tallinna Tehnikaülikool).

Päeva lõpus toimuval vastuvõtul tänab Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidus-, keele- ja noortepoliitika asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts PISA 2018 uuringus osalenud koole ning uuringu läbiviimise korraldajaid ja uurijaid.

Konverentsi päevakava

Kõigil soovijatel on võimalik jälgida konverentsi reaalajas Haridus- ja Teadusministeeriumi veebis: www.hm.ee/et/pisa-konverents-tanuuritus

Ajakirjanikud on oodatud üritust kajastama.

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.