Sa oled siin

PISA konverentsil-tänuüritusel arutletakse Eesti tulemuste üle ning tunnustatakse Eesti maailma tippu viinud koole

5. detsember 2019 - 13:25

Homme, 6. detsembril toimub Tallinna Ülikoolis tänuüritus-konverents koolidele, kes osalesid ülemaailmses OECD õpioskuste uuringus PISA 2018. 3. detsembril avaldatud uuringu tulemused kinnitasid, et Eesti 15-aastaste noorte teadmised ja oskused lugemises, matemaatikas ja loodusteadustes on Euroopas esikohal ja maailmas esimeste hulgas.

Konverentsi avab haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Ettekannetega Eesti tulemustest erinevates valdkondades esinevad SA Innove PISA peaspetsialist Gunda Tire, Tartu Ülikooli emakeeleõpetuse dotsent Helin Puksand, Tartu Ülikooli matemaatikaõpetuse emeriitdotsent Tiit Lepmann, HTMi üldharidusosakonna peaekspert Imbi Henno. Eesti õpilaste õnnest ja nutikusest räägivad Gerli Silm (Tartu Ülikool), Karin Täht (Tartu Ülikool) ja Birgy Lorenz (Tallinna Tehnikaülikool).

Päeva lõpus toimuval vastuvõtul tänab Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidus-, keele- ja noortepoliitika asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts PISA 2018 uuringus osalenud koole ning uuringu läbiviimise korraldajaid ja uurijaid.

Konverentsi päevakava

Kõigil soovijatel on võimalik jälgida konverentsi reaalajas Haridus- ja Teadusministeeriumi veebis: www.hm.ee/et/pisa-konverents-tanuuritus

Ajakirjanikud on oodatud üritust kajastama.

Veel uudiseid samal teemal

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav toetus suurenes 12 miljoni võrra, ulatudes 354 miljoni euroni

Valitsuses täna kinnitatud korraldusega jagatakse omavalitsuste vahel 354 miljonit eurot haridustoetust. Sellest 285 miljonit eurot on õpetajate palgatoetus, mis kasvatab õpetajate miinimumpalga 1315 euroni ja loob võimaluse maksta õpetajatele keskmist brutokuupalka 1540 eurot.

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pälvis maailma olulisimal haridusfoorumil suurt tähelepanu

Äsja Londonis lõppenud maailma tunnustatuimal haridusfoorumil Education World Forum osalenud minister Mailis Repsi sõnul tõusis Eesti hariduse edulugu foorumi peamiseks ja läbivaks teemaks.