Sa oled siin

PISA konverentsil-tänuüritusel arutletakse Eesti tulemuste üle ning tunnustatakse Eesti maailma tippu viinud koole

5. detsember 2019 - 13:25

Homme, 6. detsembril toimub Tallinna Ülikoolis tänuüritus-konverents koolidele, kes osalesid ülemaailmses OECD õpioskuste uuringus PISA 2018. 3. detsembril avaldatud uuringu tulemused kinnitasid, et Eesti 15-aastaste noorte teadmised ja oskused lugemises, matemaatikas ja loodusteadustes on Euroopas esikohal ja maailmas esimeste hulgas.

Konverentsi avab haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Ettekannetega Eesti tulemustest erinevates valdkondades esinevad SA Innove PISA peaspetsialist Gunda Tire, Tartu Ülikooli emakeeleõpetuse dotsent Helin Puksand, Tartu Ülikooli matemaatikaõpetuse emeriitdotsent Tiit Lepmann, HTMi üldharidusosakonna peaekspert Imbi Henno. Eesti õpilaste õnnest ja nutikusest räägivad Gerli Silm (Tartu Ülikool), Karin Täht (Tartu Ülikool) ja Birgy Lorenz (Tallinna Tehnikaülikool).

Päeva lõpus toimuval vastuvõtul tänab Haridus- ja Teadusministeeriumi üldharidus-, keele- ja noortepoliitika asekantsler Kristi Vinter-Nemvalts PISA 2018 uuringus osalenud koole ning uuringu läbiviimise korraldajaid ja uurijaid.

Konverentsi päevakava

Kõigil soovijatel on võimalik jälgida konverentsi reaalajas Haridus- ja Teadusministeeriumi veebis: www.hm.ee/et/pisa-konverents-tanuuritus

Ajakirjanikud on oodatud üritust kajastama.

Veel uudiseid samal teemal

26.03.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Reps: riiklike hariduspreemiate arv suureneb

Vabariigi Valitsus otsustas, et alates sellest aastast määratakse riiklik hariduspreemia lisaks senistele kategooriatele ka huvihariduse õpetajale ja senise ühe asemel antakse välja kuni kolm haridustöötaja elutööpreemiat.

26.03.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Riik kavandab muudatusi doktoriõppes, et väärtustada doktorante ja doktorikraadiga inimesi

Haridus- ja Teadusministeerium saatis partneritele arvamuse avaldamiseks eelnõu väljatöötamiskavatsuse, mille eesmärk on muuta doktoriõppe läbimine tõhusamaks ning väärtustada doktorante ja doktorikraadiga inimesi.