Sa oled siin

Peterburi Riiklik Ülikool avab eesti keele kabineti

19. veebruar 2004 - 0:00

Peterburi Riiklikus Ülikoolis töötab alates 2002. aasta sügissemestrist Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt saadetud eesti keele lektor Maarja Hein ning kabineti avamine loob lektorile paremad töötingimused ja võimaluse eestikeelsete raamatute koondamiseks.

Peterburi Riiklikku Ülikooli esindavad kabineti avamisel rektor Ludmila Verbitskaja, filoloogia­teaduskonna dekaan Sergei Bogdanov, soome-ugri kateedri juhataja Leonid Suviženko ning eesti keele õppeprogrammi juht Larissa Mukovskaja.

Eesti poolelt esinevad tervituskõnega Haridus- ja Teadusministeeriumi keeletalituse juhataja Tõnu Tender, Eesti Vabariigi suursaadik Moskvas Karin Jaani,  Peterburi peakonsulaadi konsul Andre Pung, Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna dekaan ning eesti keele ja kultuuri akadeemilise välisõppe nõukogu esimees Birute Klaas ja Kultuuriministeeriumi välissuhete ja eurointegratsiooni osakonna nõunik Madis Järv.

Üritusel osalevad ka Soome ja Ungari peakonsul.

Eesti keele lektor Maarja Hein annab avatud eesti tunni, avamisel esineb filoloogia- ja orientalistikateaduskonna ühiskoor ning Peterburi  peakonsulaat korraldab Eesti Vabariigi aastapäeva ja eesti keele kabineti avamise puhul vastuvõtu.

Lisainfo:
Tõnu Tender
keeletalituse juhataja
Haridus- ja Teadusministeerium
51 54 365

Teate edastas:
Marja Kuusk
suhtekorraldustalituse nõunik
52 30 588