Sa oled siin

Pea viiskümmend kogenud õppeasutuse juhti on valmis alustavaid kolleege ametialaselt toetama

11. mai 2017 - 17:37

Haridus- ja Teadusministeerium koos sihtasutusega Innove korraldas kolmandat korda kogenud õppeasutuse juhtidele mentorprogrammi. Seitseteist kogenud haridusvaldkonna juhti osalesid kolme kuu jooksul mentorlusprogrammis ja nüüd avaneb neil võimalus asuda omandatut kasutama oma igapäevatöös koolides või lasteaedades. Samuti saavad mentorid edaspidi äsja ametisse astunud kolleege professionaalselt toetada. Kokku on väljaõppe saanud 48 mentorit.

Paikuse lasteaia Mesimumm direktor, mentor Astra Jamnesi sõnul omandas ta programmi toel uusi juhtimisvõtteid. "Tänu kogetule ja õpitule olen enesekindel, see mida siin õppisin, olen juba ka oma igapäevatöös rakendanud. Koolitusel esitatud teooria oli väga hästi praktikaga seotud. Juba näen ka võimalusi, kuidas mentorlust edaspidi rakendan," ütles Jamnes.

Mentor Natalia Kond, Tallinna Laagna Lasteaed Põhikooli direktor ütles, et koolitus andis talle metoodilise põhja mentorluse pakkumiseks. "Sain võrgustiku uute kolleegide näol, mis andis võimaluse rakendada oma teadmisi ja oskusi väljaspool enda õppeasutust. Väärtus omaette oli õppeperioodil kogemuse saamine ise mentee rollis olles," sõnas ta.

Haridus- ja Teadusministeeriumi õpetajaosakonna juhataja Kristi Mikiveri sõnul aitab programm muuta haridusvaldkonna juhtimist senisest veel profesionaalsemaks. "Mentorus on tulemuslik juhtimismeetod, kui seda teadlikult ja eesmärgipäraselt kasutada ning aitab kaasa haridusvaldkonna juhtimiskvaliteedi hoidmisele ja parendamisele," sõnas Mikiver.

Väljaõppe läbinud mentorid jätkavad omandatud oskuste arendamist täiendusõppes ning panustavad Eesti haridussüsteemi koolijuhtide mentoritena ka edaspidi. Igal aastal asub direktori ametisse ligi paarkümmend uut inimest üle Eesti ning liitutakse ka väljastpoolt haridussektorit. Kogenud juhi tugi on neile väga oluline, et oma töös õnnestuda.

Uus mentorite väljaõpe algab 2018. aasta jaanuaris, kandideerimine kuulutatakse septembri alguses 2017. Ootame kandideerima!

Arenguprogrammi on ellu kutsunud Haridus- ja Teadusministeerium, seda korraldab sihtasutus Innove. Mentorite väljaõpet rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi toel programmi „Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid“ vahenditest. Arenguprogrammi viib läbi talendijuhtimise konsultatsioonifirma Fontes.

Veel uudiseid samal teemal

14.02.2018|Haridus- ja Teadusministeerium

Eestlaste osalemine Euroopa Liidu haridus- ja noorteprogrammides on kasvanud 61%

Euroopa Liidu haridus- ja noorteprogrammi Erasmus+ vahehindamise raportist selgub, et eestlaste osalemine Euroopa Liidu haridus- ja noorteprogrammides kasvas aastatel 2007-2013 61%. Osalejad hindavad saadud kogemust väga kõrgelt ning 97% neist peavad programmi mõju oluliseks. Euroopa Komisjoni hinnangul on Erasmus+ üks kolmest parema tulemusega programmist Euroopa Liidus.

12.02.2018|Haridus- ja Teadusministeerium

Igaüks saab osaleda aasta keeleteo valimisel

2017. aasta parima keeleteo rahvaauhinna saaja väljaselgitamiseks on alanud avalik hääletus, mis kestab 7. märtsi keskööni. Igaühel on võimalik anda oma hääl ühele või mitmele kandidaadile Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel www.hm.ee/keeletegu2017.