Sa oled siin

Pärnus kuulutati välja Koolirahu

31. august 2018 - 16:22
Foto: Lastekaitse Liit

Haridus- ja teadusministri Mailis Repsi kõne Koolirahu 2018 väljakuulutamisel Pärnus.

Head Koolirahu partnerid, head õpetajad, õpilased ja lapsevanemad!

Uus õppeaasta on iga hetk algamas ja täna oleme siia kogunenud, et kuulutada välja Koolirahu. Mida Koolirahu tähendab? Arvan, et igaüks mõistab ja mõtestab seda veidi isemoodi, kuid usun, et kõigi jaoks tähendab Koolirahu eelkõige rahu. Rahu ja rõõmu. Me kõik soovime, et kool oleks turvaline, sõbralik, toetav ja üksmeelne paik. Paik, kuhu nii õpilane kui õpetaja saab tulla, rõõm hinges ja kindlustunne südames.

Oleks suurepärane, kui koolirõõm, mis paistab esimesse klassi minejate silmist, peegelduks sealt ka teises, viiendas ja kümnendas klassis. Oleks suurepärane, kui koolis – mis on teadupärast elevust täis paik – oleks igaühel, kes seda vajab, võimalus ka puhata, mõtteid koguda ja taas rõõmsalt järgmisse tundi minna. Oleks suurepärane, kui koolile mõeldes mõtleksime esmajoones uutele teadmistele, kogemustele ja avastustele ning alles seejärel hinnetele ja eksamitele.

Soovin, et armastaksite õppimist ja õpetamist ja et koolikeskkond seda igati toetaks. Soovin, et oleksime sallivad ja sõbralikud, hoiaksime ühte ning näeksime probleemide asemel lahendusi. Soovin, et ulataksime abikäe, kui näeme, et keegi on hädas – ärme vaata mööda, vaid hoolime ja märkame.

Palju jõudu Sulle, õpetaja – Sina oled oma õpilaste teejuht ja sõber! Teeme üheskoos kõik selleks, et nii praegused kui tulevased koolijütsid saaksid aastate pärast oma kooliaega hea sõnaga meenutada.
Palju uudishimu, teada tahtmist ja püsivust Sulle, koolilaps ja -noor!  Põnevat, motiveerivat ja rahulikku algavat kooliaastat!

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav toetus suurenes 12 miljoni võrra, ulatudes 354 miljoni euroni

Valitsuses täna kinnitatud korraldusega jagatakse omavalitsuste vahel 354 miljonit eurot haridustoetust. Sellest 285 miljonit eurot on õpetajate palgatoetus, mis kasvatab õpetajate miinimumpalga 1315 euroni ja loob võimaluse maksta õpetajatele keskmist brutokuupalka 1540 eurot.

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pälvis maailma olulisimal haridusfoorumil suurt tähelepanu

Äsja Londonis lõppenud maailma tunnustatuimal haridusfoorumil Education World Forum osalenud minister Mailis Repsi sõnul tõusis Eesti hariduse edulugu foorumi peamiseks ja läbivaks teemaks.