Sa oled siin

Parimad teadustööd kirjutanud üliõpilased said preemiat

13. detsember 2005 - 0:00

Konkursi auhinnafond oli 225 000 krooni. Peemiate suuruseks oli esimese koha võitnutele 7500, teise koha võitnutele 4500 ja kolmanda koha võitnutele 3000 krooni. Lisaks rahalistele preemiatele anti välja ka 34 diplomit.

Preemiad matemaatika, astronoomia, füüsika, keemia valdkonnas võitsid:

rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe tasemekategoorias
1. Ksenja Kisseljova, Tartu Ülikool
2. Karin Kipper, Tartu Ülikool
2. Vaiki Randala, Tartu Ülikool
3. Alar Ainla, Tartu Ülikool
3. Piret Puusemp, Tallinna Ülikool
magistriõppe kategoorias
1. Kädi Salumäe, Tallinna Ülikool
2. Kristin Raudla Tallinna Tehnikaülikool
3. Maarja Mäe Tallinna Tehnikaülikool
doktoriõppe kategoorias
2. Aleksei Krasnikov, Tartu Ülikool
3. Anti Liivat, Tartu Ülikool/ Uppsala Ülikool

Preemiad bioloogia, keskkonna- ja arstiteaduste valdkonnas võitsid:

rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe tasemekategoorias
1. Hanna Tulmin, Tartu Ülikool
2. Liina Saar, Tartu Ülikool
3. Elve Kalda, Tartu Meditsiinikool
magistriõppe kategoorias
1. Tsipe Aavik, Tartu Ülikool
2. Liina Nagimaja, Tartu Ülikool
3. Merlin Haljak, Eesti Maaülikool
doktoriõppe kategoorias
1. Helje Pärnaste, Tartu Ülikool
2. Tiia Anmann, Tallinna Tehnikaülikool
3. Aveliina Helm, Tartu Ülikool

Preemiad inseneri-, majandus- ja põllumajandusteaduste valdkonnas võitsid:

rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe tasemekategoorias
1. Madis Paalo, Tartu Ülikool
2. Raul Maripuu, Tallinna Tehnikaülikool
3. Ingrit Künnapas, Eesti Maaülikool
3. Ruslan Mahhov, Tallinna Tehnikaülikool
magistriõppe kategoorias
1. Ina Melnikova, Eesti Maaülikool
2. Janika Sander, Eesti Maaülikool
3. Veljo Otsason, Tartu Ülikool
doktoriõppe kategoorias
1. Raul Savimaa, Tallinna Tehnikaülikool
2. Ulvi Moor, Eesti Maaülikool

Preemiad sotsiaalteaduste valdkonnas võitsid:

rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe tasemekategoorias
2. Ivan Kuznetsov, Tartu Ülikool
3. Hetti Meltsas, Tallinna Ülikool
3. Heigo Plotnik, Tallinna Ülikool
magistriõppe kategoorias
1. Maie Kiisel, Tartu Ülikool
1. Pilleriin Sikka, Tallinna Ülikool
2. Katrin Oja, Tartu Ülikool
3. Kadri Leetmaa, Tartu Ülikool
3. Rein Riisalu, Tallinna Tehnikaülikool
doktoriõppe kategoorias
3. Kai Pata, Tartu Ülikool/Turu Ülikool
3. Endel Põder, Tallinna Ülikool
3. Ülle Rannut, Tallinna Ülikool

Preemiad humanitaarteaduste valdkonnas võitsid: 

rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe tasemekategoorias
1. Helena Metslang, Tartu Ülikool
2. Mari Lõhmus, Tartu Ülikool
3. Kreeta Sipelgas, Eesti Maaülikool
3. Sven Vabar, Tartu Ülikool
3. Marit Vesiaid, Tallinna Ülikool
magistriõppe kategoorias
1. Üllar Peterson, Tartu Ülikool
2. Reelike Raja (Tükk), Tallinna Ülikool
3. Kai Krashevski, Tartu Ülikool
3. Eva Näripea, Eesti Kunstiakadeemia
3. Elli Feldberg, Tallinna Ülikool
doktoriõppe kategoorias
3. Petar Kehayov, Tartu Ülikool

Konkursile laekus 265 tööd kokku 21 üli- ja kõrgkoolist, neist 172 bakalaureuse-, 77 magistri- ja  16 doktoriõppe kategoorias.

Lisainfo:

Margus Harak
Teadus- ja Haridusministeerium
Margus.harak@hm.ee
7350 214

Terje Tuisk
Sihtasutus Archimedes
terje@archimedes.ee
7300 333

Aire Koik
Haridus- ja Teadusministeeriumi teabekorralduse osakonna konsultant
7350 155