Sa oled siin

Parim regionaalne praktikakoht AS Wermo püüab vastu võtta kõik praktikandid – kuskil peavad nad ju harjutama

29. august 2019 - 13:29

Eesti parim regionaalne praktikakoht on Võru mööblitööstusettevõte AS Wermo, kes on piirkonnas hinnatud praktikabaasiks juba kümneid aastaid.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tänas ja tunnustas Wermot täna hommikul ettevõttes auhinda üle andes. „Heal tasemel kutse- ja kõrghariduse andmine oleks mõeldamatu ilma praktikata,“ ütles Reps. „Wermo on olnud pikka aega silmapaistev hariduse toetaja ja praktikakohtade pakkuja. Soovin teile jaksu ja järjekindlust, et annaksite teistele ettevõtetele head eeskuju ka edaspidi.“  

AS Wermo tegevjuhi Tiit Kolki sõnul on Wermo kogu 72 aasta pikkuse tegutsemise jooksul olnud tähtsaim praktikabaas Võrumaa kutseõppuritele. „Meie esmatasandi- ja keskastmejuhid on enamasti õppinud  Võrumaa kutsehariduskeskuses või endises Võru tööstustehnikumis ja teavad oma kogemusest, kui vajalik on praktika. Seepärast proovime vastu võtta võimalikult palju praktikante – kuskil peavad nad ju harjutama,“ ütles Kolk. „Lisaks on meil tänavu olnud praktikante ka Soomest ja Lätist. Meie arvates on kõik praktikandid väga tublid ja järelkasvu lootust meil on.“

Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli Entson lisas, et mõjukaima ettevõtlusorganisatsioonina väärtustab keskliit praktilist õpet. „Eestis on väga vaja häid spetsialiste ja oskustöölisi. Kuid selleks, et kutse- ja kõrgkoolidest saaksid noored just selliseid oskusi, nagu tööturul vaja, on suur roll ka tööandjatel,“ ütles Entson. „Praktikabaasiks olemine annab tööandjale küll võimaluse leida töötajaid endale, kuid samas aitab ta nõnda kogu sektorit. AS Wermo regionaalne mõju praktikakohana on väga suur ja ta on eeskujuks teistele sektori ettevõtetele.“

ASi Wermo esitas konkursile Võrumaa Kutsehariduskeskus, kes tõi esile, et ettevõte suhtub praktikasse väga põhjalikult. Praktikantidega viiakse läbi põhjalik vestlus, et saada tema arenguvajaduste ja praktika eesmärkide kohta võimalikult palju infot. Wermo saadab oma töötajaid praktikajuhendajate koolitustele, samuti toimub ettevõttesisene juhendajate nõustamine ja tagasiside andmine. Samuti käivad ettevõtte töötajad praktikutena kutsekoolis õpilastele mööblitootmist tutvustamas.

Eesti Tööandjate Keskliit koostöös Innove ja Haridus-Teadusministeeriumiga tunnustab parimaid praktikakohti neljandat aastat. Projekti toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Veel uudiseid samal teemal

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav toetus suurenes 12 miljoni võrra, ulatudes 354 miljoni euroni

Valitsuses täna kinnitatud korraldusega jagatakse omavalitsuste vahel 354 miljonit eurot haridustoetust. Sellest 285 miljonit eurot on õpetajate palgatoetus, mis kasvatab õpetajate miinimumpalga 1315 euroni ja loob võimaluse maksta õpetajatele keskmist brutokuupalka 1540 eurot.

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pälvis maailma olulisimal haridusfoorumil suurt tähelepanu

Äsja Londonis lõppenud maailma tunnustatuimal haridusfoorumil Education World Forum osalenud minister Mailis Repsi sõnul tõusis Eesti hariduse edulugu foorumi peamiseks ja läbivaks teemaks.