Sa oled siin

Paide riigigümnaasiumi hakkab juhtima Margo Sootla

19. juuli 2019 - 8:34

Konkursikomisjon valis Paide Gümnaasiumi direktori ametikohale kuue kandidaadi seast praeguse Väätsa Põhikooli direktori Margo Sootla.

Margo Sootla on haridusvaldkonnas tegutsenud alates 2015. aastast, mil ta asus juhtima Väätsa Põhikooli. Tema varasem tegevus on tihedalt seotud infotehnoloogiaga - ta on pikalt töötanud nii eksperdi kui juhina Politseiameti telefon- ja raadioside arendusvaldkonnas kui ka Siseministeeriumi infotehnoloogia- ja arenduskeskuses.

Väätsa Põhikooli juhtimise kõrvalt on ta läbinud mitmeid haridusvaldkonna täienduskoolitusi, nende seas alustavate koolijuhtide arenguprogrammi, erinevad haridusvaldkonna juhtimist käsitlevad juhtimiskoolitused ja haridusinnovatsiooni meistriklassi.

Konkursikomisjoni juhi Haridus- ja Teadusministeeriumi koolivõrgu osakonna juhataja Raivo Trummali sõnul paistis Margo Sootla silma õpilaskeskse lähenemise ja läbimõeldud ning argumenteeritud seisukohtadega. "Väga sümpaatne oli Margo vaade kooli eesmärkidele ja meeskonna arendamisele. Nende vaadete rakendamine loob head eeldused Paide Gümnaasiumi veelgi õpilasekesksemaks arenguks," ütles Trummal.

Komisjoni kuulusid lisaks Haridus- ja Teadusministeeriumi ametnikele ka esindajad kooli hoolekogust, õpilasesindusest, Paide linnavalitsusest ja riigigümnaasiumide direktorite seast.

"Paide Gümnaasium alustas eelmisel aastal heade mõtete ja visiooniga. Eesmärkide saavutamine ja täpsem sihiseade pikas perspektiivis aga ka igapäevases õppetöös on võimalik vaid iga kooli töötaja, õpilase ja kooli kogukonna ühise pingutuse tulemusena," sõnas Margo Sootla. "Minu eesmärk on viia edasi alustatut ja aidata kaasa usaldusliku, avatud ja kaasava koolikeskkonna loomisele, mis toetab õpilase arengut ja tulevikuvalikuid".

Margo Sootla asub uues ametis tööle 16. septembril.

Paide Gümnaasiumi eelmine direktor Urmo Reitav lahkus ametist isiklikel põhjustel 31. mail.

Veel uudiseid samal teemal

12.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Üliõpilaste teadustööde konkursi parimad on Rebekka Lotman ja Marek Mooste

Täna autasustati Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumis üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid. 3600-eurosed peapreemiad pälvisid Rebekka Lotmani ja Marek Mooste doktoritööd.

11.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pakub Aasia juhtival haridusmessil elavat huvi

Täna Hongkongis Aasia juhtiva haridusmessi „The Learning and Teaching Expo“ (LTE) avakõnes nimetas kantsler Mart Laidmets oskusi uueks valuutaks, mis aitavad tuleviku väljakutsetele paremini vastu seista ning jõuda ühiskonnana kaugemale.