Sa oled siin

Paide riigigümnaasium rajatakse kohaliku kogukonna tahtel ajaloolisse koolihoonesse

7. märts 2017 - 7:34
Pilt on pärit Paide majaloo blogist: http://majalood.weissenstein.ee/posti-tn/posti-12/
Pilt on pärit Paide majaloo blogist: http://majalood.weissenstein.ee/posti-tn/posti-12/


Haridus- ja teadusminister Mailis Reps leppis Paide linna juhtidega kokku järgmisel aastal õppetööd alustava Paide riigigümnaasiumi asukohas – uus kool rajatakse ajaloolisse koolihoonesse Posti tänaval.

Paide linnavolikogu tegi ministeeriumile ettepaneku rajada kool Posti tn 12 kinnistule, kus tegutses gümnaasium juba enam kui sada aastat tagasi, mistõttu on uue kooli asutamine Paide ajaloolisesse koolimajja märgilise tähendusega.

„Kogukonna tahe, et riigigümnaasium asuks nii haridus- kui ka arhitektuuriajalooliselt väärikas majas, on täiesti mõistetav, mistõttu kinnitan, et lähme edasi just selle plaaniga,“ sõnas minister Mailis Reps ja lisas, et asupaigavalikul on teisigi pooltargumente, näiteks kutseõppekeskuse, spordihalli ja staadioni lähedus.

Paide riigigümnaasiumi rajamise eesmärk on tagada Paide linna ja Järva maakonna õpilastele tänapäevane õpikeskkond ja võimalused valikuterohke gümnaasiumihariduse omandamiseks. Riigigümnaasiumisse planeeritakse õppekohti 252-le õpilasele.

Paide riigigümnaasium alustab tööd 1. septembril 2018, aga kuni Posti tänava koolihoone valmimiseni hiljemalt 2020. aastal tehakse õppetööd asenduspinnal Laial tänaval.

Riigigümnaasiumide rajamist rahastatakse riigieelarvelistest ja Euroopa regionaalarengu fondi vahenditest.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

11.06.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeerium uuendab strateegiliste partnerite valimise ja rahastamise kontseptsiooni

Haridus- ja Teadusministeerium on alustanud strateegiliste partnerite valimise ja rahastamise süsteemi uuendamist. Partnerorganisatsioonid said sel nädalal tagasisidestamiseks uue süsteemi kontseptsiooni.

08.06.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Reedel on viimane päev õpihuvi laagrite toetuse taotlemiseks

Sel reedel, 11. juunil on viimane tähtaeg õpihuvi laagrite toetuse taotlemiseks. Taotlema on oodatud noorsootöö ja huvitegevuse pakkujad, üldharidus- ja kutsekoolid, koolide, huvikoolide ja avatud noortekeskuste pidajad ning ülikoolid. Toetust saab kasutada kuni 2021. aasta lõpuni, mis tähendab, et laagreid on võimalik korraldada nii suvel kui ka sügis- ja talvevaheajal.Lisainfo: www.hm.ee/kriisitoetus