Sa oled siin

Otseülekanne: hariduse visioonikonverents "Tark ja tegus Eesti 2035"

15. aprill 2019 - 9:24

Täna kell 10:00 saab otseülekande vahendusel jälgida visioonikonverentsi "Tark ja tegus Eesti 2035".

Milline võiks olla Eesti haridus- ja teaduselu 2035. aastal? Millistele väärtustele see tugineb? Kuidas paistame maailmas silma? Just nende ja paljude teiste küsimustega tegeletakse täna Tallinnas Kultuurikatlas toimuval Haridus- ja Teadusministeeriumi konverentsil, kus tuuakse avalikkuse ette kolme ekspertrühma koostatud visioonidokumendid.

Päeva avab tervitussõnadega haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Konverentsil tutvustavad oma töörühmades välja töötatud visioone professorid Marju Lauristin (heaolu ja sidususe töögrupp), Margit Sutrop (väärtused ja vastutus) ja Raul Eamets (konkurentsivõime). Järgnevad paneeldiskussioonid, kus Eesti hariduse, teaduse, keele- ja noortepoliitika tuleviku teemadel arutlevad valdkondade eksperdid ja huvigruppide esindajad.

Ekspertrühmade visioonidele jagavad tagasisidet Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad. Ministeeriumi kantsler Mart Laidmets räägib strateegiaprotsessist ja selle järgmistest sammudest.

Haridus- ja Teadusministeerium on alustanud hariduse, teaduse, keele ja noortevaldkonna pikaajalist planeerimist aastateks 2021 - 2035. Ministeerium kutsus 2018. aasta kevadel kokku ekspertrühmad, kelle ülesandeks oli koostada hariduse, teaduse, noortevaldkonna ja keelepoliitika katusstrateegia visioonidokument aastateks 2021 – 2035. Ideekorjesse kaasati ligi tuhat eksperti ja huvigruppide esindajat.

Kolme ekspertrühma visioonid ja nende põhiideid koondav ühine visioonidokument pakuvad värskeid ideid ja teadmuspõhist vaadet ministeeriumi poliitikavaldkondade tuleviku kujundamiseks ning on üks sisend peagi algaval arengukavade koostamisel.

Visioonikonverentsi järel saavad huvirühmad ja avalikkus visioone kommenteerida, kuulutatakse välja piirkondlikud arutelud ning suvel alustavad eri huvipooli koondavad strateegia töörühmad eesmärkide ja tegevussuundade kokkuleppimiseks.

Haridus- ja teadusstrateegia 2035 projekti juhib Ando Kiviberg.

Konverentsist teeb otseülekande ERR. Ülekanne on pärast konverentsi ka järelvaadatav. https://www.err.ee/928717/otseulekanne-tulekul-visioonikonverents-tark-ja-tegus-eesti-2035

Konverentsi päevakava: https://www.hm.ee/et/tark-ja-tegus-eesti-2035-paevakava

Veebirakenduse vahendusel saab esinejatele ka küsimusi esitada. Event ID: VISIOON

Ministeeriumi veebis saab tutvuda ka visioonidokumentide ja visiooniloome protsessiga

Lisainfo info@hm.ee

Veel uudiseid samal teemal

18.06.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Kuidas läheb Eesti õpetajatel? Kolmapäeval avalikustatakse rahvusvahelise uuringu tulemused

Kolmapäeval kell 12 avalikustatakse rahvusvahelise õppimise ja õpetamise uuringu TALIS 2018 tulemused.

17.06.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Kadrioru Saksa Gümnaasiumist sai neljas CertiLingua kool Eestis

Tänavu kevadest on Kadrioru Saksa Gümnaasium CertiLingua kool, mis tähendab, et koolil on õigus väljastada üle-euroopalist tunnistust, tõendamaks gümnaasiumilõpetaja kõrget võõrkeelte oskuse taset ja mitmekülgseid kultuurialaseid teadmisi.