Sa oled siin

Oskuste ÖÖ toob virtuaalsed töötoad otse koju

12. november 2020 - 6:51

12. novembril toimub Euroopa kutseoskuste nädala raames traditsiooniline Oskuste ÖÖ. 13 kutsekooli üle Eesti kutsuvad osalema virtuaalsetes töötubades, et tutvustada erinevate tegevuste kaudu oskusõppe võimalusi ja lasta kõigil avastada oma andeid.

„Kutseõppeasutustesse on kasulikke oskusi omandama oodatud nii noored kui ka juba töökogemusega inimesed. Esmatutvuse koolide pakutavaga võib teha juba täna toimuval Oskuste ÖÖl, kus soovijad saavad osaleda virtuaalsetes töötubades või kuulata näiteks veebiloenguid,“ nendib Haridus- ja Teadusministeeriumi kutsehariduse büroo juht Teet Tiko

Tartu Kutsehariduskeskuse turundus- ja kommunikatsioonijuhi Kaire Metsa sõnul toimub koolis 12 erinevat virtuaalset meistriklassi ning rõõmustab, et huvi on olnud üllatavalt suur. „Osalejaid on rohkem kui mullu! Arvatavasti aitab kaasa ka see, et veebikoolitustes saavad inimesed kaasa lüüa üle Eesti – Viimsist Värskani,“ tõdeb Mets ning toob välja, et enim on registreerunuid Exceli algõppesse, pritsküpsiste meistriklassi ning vanadest teksadest ehete valmistamise töötuppa. 

Ka Pärnumaa Kutsehariduskeskuse jaoks saabub Oskuste ÖÖ sel aastal teisiti. „Meil on suurepärane võimalus video vahendusel näidata õpetajate ja õpilaste loovust ning välja tuua lihtsaid, kuid põnevaid tegevusi. Loodame, et äratame nii inimestes huvi isetegemise vastu ning kirge uusi teadmisi ja oskusi omandada,“ räägib kooli turundus- ja kommunikatsioonijuht Eda Amur. Amuri sõnul saavad sel ööl maiasmokad selgeks nii koduse jäätise tegemise kui ka õhulise besee valmistamise. Samuti jagatakse tarkusi õmbluskunstis, otsitakse üllatust kõrvitsast ning õpitakse ära tundma võltsitud rahatähte. „Pärnumaa Kutsehariduskeskus kutsub kõiki tegusaid inimesi midagi uut õppima,“ julgustab Amur huvilisi kaasa lööma.

Ülevaate Oskuste ÖÖ programmist leiab kutsehariduse infoportaalist ning Euroopa kõikidest sündmustest Euroopa Komisjoni kodulehelt.

Oskuste ÖÖ tegevusi koordineerib Haridus- ja Noorteamet.

Euroopa kutseoskuste nädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on muuta kvaliteetseid oskusi ja tööturul väljavaateid pakkuv kutseharidus ja -koolitus ligitõmbavamaks. Selle kestel korraldavad osalevad riigid üle kogu Euroopa nii kohalikul, piirkondlikul kui ka riiklikul tasandil sündmusi. Euroopa kutseoskuste nädal toimus esimest korda 2016. aastal.

Lisainfo:
Evelin Männiste
tel 735 0785, evelin.manniste@harno.ee

Veel uudiseid samal teemal

30.11.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Harjumaa ja Ida-Virumaa gümnaasiumites võib korraldada distantsõppe ajal hajutatult konsultatsioone

Täna allkirjastatud Terviseameti korraldus lubab Harjumaa ja Ida-Virumaa gümnaasiumites korraldada distantsõppe ajal väikestes rühmades ja hajutatult eksameid, olümpiaade, tugiteenuseid ning konsultatsioone tuge vajavatele õpilastele.

27.11.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Tartus hakkavad kehtima piirangud huviharidusele ja -tegevusele

Eile kehtestas Terviseameti lõuna regionaalosakond Tartu linnavalitsuse ettepanekul täiendavad piirangud huvitegevusele, huviharidusele ning sportimisele. Piirangud hakkavad kehtima 30. novembrist.