Sa oled siin

Õppepäev viib diplomaadid noortelaagrisse

20. juuni 2017 - 8:54

Haridus- ja Teadusministeerium korraldab täna õppepäeva Eestis resideerivale diplomaatilisele korpusele, sel aastal külastavad saadikud Kloogaranna noortelaagrit ja tutvuvad Eesti noorsootööga ning minister Mailis Reps räägib Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumise prioriteetidest.

Minister Mailis Repsi sõnul on ettevalmistused Eesti eesistumiseks hariduse, teaduse ja noortevaldkonnas sujunud plaanipäraselt. „Oleme valmis loetud päevade pärast eesistumist alustama ning näitama oma suutlikkust ja tugevust kogu Euroopale,“ ütles Reps.

Eesti noortevaldkonna prioriteedid eesistumise ajal on nutikas noorsootöö, noorte vabatahtliku tegevuse toetamine ning valdkonna tuleviku põhimõtetes kokku leppimine. Haridusvaldkonnas on põhiteemadeks õppimise ja õpetamise muutuv roll ning hariduse ja töömaailma seosed, et haridussüsteemist saaks eluks kaasa teadmised ja oskused, mis aitavad kiirete muutuste pöörises toime tulla. Teadusvaldkonnas seisab Eesti eesistumise ajal selle eest, et teaduse tähtsus ühiskonna ja majanduse edendamisel Euroopa Liidus kasvaks.

Eesti noortepoliitikat ja noorsootööd tutvustavad diplomaatidele ministeeriumi noorteosakonna juhataja Reelika Ojakivi ja Eesti Noorsootöö Keskuse direktor Edgar Schlümmer. Kloogaranna noortelaagrit näitab lähemalt laagri juhataja Helga Eichen.

Haridus- ja Teadusministeerium korraldab diplomaatide õppepäeva juba rohkem kui kümme aastat. Tänavu on õppepäevale tulemas 26 osalejat 20 riigist, nende seas 10 suursaadikut. Lisaks diplomaatidele osalevad õppepäeval Prantsuse Instituudi, Soome Instituudi ja UNESCO esindajad.

Veel uudiseid samal teemal

14.02.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeeriumi 8. nädala eelinfo

13.02.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Riik pakub tasuta kursusi 7300 inimesele üle Eesti

Haridus- ja Teadusministeeriumis valmis hiljuti täienduskoolituse riiklik koolitustellimus 2020. aastaks, mis toob 7300 inimeseni 599 tasuta kursust. Tasuta tööalaseid koolitusi on pakutud alates 2009. aastast kokku ligi 100 000 inimesele.