Sa oled siin

Õpilaste Teadusliku Ühingu konverents toob kokku paarsada teadushuvilist noort

9. detsember 2005 - 0:00

ÕTÜ sügiskonverentsi korraldavad SA Archimedes ja Tartu Ülikooli Teaduskool ning seda rahastatakse projektist NEXT GENERATION. Sama projekti raames ilmub 9. detsembril ka teadusele ja teadlastele pühendatud Linnalehe erinumber.

9. detsembril on konverentsi peamiseks toimumispaigaks Hugo Treffneri Gümnaasium, kus õpilased esitavad oma töid humanitaar-, reaal- ja loodusteaduste sektsioonides ning õpetajad arutlevad teadushuvi julgustamise üle koolides. Konverentsi avavad Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi direktor Ott Ojaveer ja ÕTÜ koordinaator Terje Tuisk Sihtasutusest Archimedes.

10. detsembri plenaaristungi Tartu Ülikooli aulas avab prorektor professor Ain Heinaru ning plenaaristungit juhatab TÜ Teaduskooli nõukogu esimees professor Jaak Kikas. Õpilasteadlastele räägivad oma tegemistest 2004. aasta Descartes’i preemia laureaat professor Howard Trevor Jacobs Tampere Ülikoolist, 2005. aasta presidendi kultuurirahastu noore teadlase preemia laureaat dr. Sulev Kõks, professor Rein Vaikmäe, emeriitprofessor Leo Võhandu ja teised silmapaistvad teadlased. Sõna saavad ka õpilaste sektsioonide parimad esinejad.

Konverentsi lõpetavad rännakud Tartu teadusmaastikul. Külastada on võimalik Tartu Ülikooli Tehnoloogia Instituuti, Tartu Observatooriumi Tõraveres, Eesti Biokeskust ja Tartu Ülikooli Molekulaar- ja rakubioloogia instituuti, Eesti Kirjandusmuuseumi, Maaülikooli Zoomeedikumi ja Tartu Ülikooli füüsikuid ning tehakse arhitektuuri-ajalooline retk Jaani kirikusse.

Esmakordselt aastail 1980-1995 tegutsenud ÕTÜ taaselustati 2004. aasta sügisel Haridus- ja Teadusministeeriumi ning ÕTÜ vilistlaste toetusel. Praeguseks teeb ÕTÜ abil leitud teadlaste juhendamisel oma esimesi teadustöid kümneid noori ja taastatud on mitmed ÕTÜ traditsioonilised üritused nagu suvelaager Viitnal ja ka homme algav sügiskonverents.

Lisainfo:

Terje Tuisk
Sihtasutus Archimedes
ÕTÜ koordinaator
terje@archimedes.ee
51 10 356
www.archimedes.ee/noorteadlased

Liina Raju
SA Archimedes
730 0331
53 499 250