Sa oled siin

Õpihuvi laagrite korraldamiseks laekus avaldusi 7,9 miljoni euro eest

14. juuni 2021 - 14:14

Eelmisel nädalal lõppenud õpihuvi laagrite toetuse taotlusvooru laekus 611 avaldust kokku 7,9 miljoni euro eest. Taotlused läbivad sisulise hindamisvooru ning kui selgub, et kvalifitseeruvaid ja sisukaid laagriplaane on rohkem, kui planeeritud kuue miljoni euro ulatuses, saavad ka need kriisimeetmeteks eraldatud toetusest rahastuse.

„Mul on väga hea meel, et nii paljud haridus- ja noortevaldkonna organisatsioonid on ühendanud jõud ning mõelnud üheskoos sellele, kuidas pakkuda meie lastele ja noortele sisukaid, arendavaid ja vaimset tervist turgutavaid tegevusi,“ sõnas haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

Taotlusi on laekunud kõikjalt üle Eesti ning laagrite sisus on esindatud nii sport, loovus, keskkonnaharidus, tervislikud eluviisid, sotsiaalsete oskuste arendamine kui palju muud. Kõige suurem taotlus (üle 1,2 miljoni) laekus Kvark Unicornland OÜ ja AHHAA Teaduskeskuse SA koostöös ning pea iga maakonna õpetajaid kaasates „Rakett 69“  laagrite korraldamiseks.

Hindamistulemused selguvad hiljemalt juuli keskpaigas. Pärast positiivset otsust saab taotleja laagritoetuse summa kätte hiljemalt 14 päeva jooksul. Tegevusi saab alustada pärast taotluse rahuldamise otsust. Taotlejaid teavitatakse otsustest esimesel võimalusel.

Toetust saab kasutada kuni 2021. aasta lõpuni, mis tähendab, et laagreid on võimalik korraldada nii suvel kui ka sügis- ja talvevaheajal.

Õpihuvi laagrid on mõeldud on põhikoolis, gümnaasiumis või kutseõppeasutuses õppivatele lastele ja noortele. Taotleja sai vabalt valida, milliste pädevuste või ainevaldkondade arendamisega laagris tegeleda. Tähtis on see, et tegevuste kaudu soovitakse toetada laagriliste vaimset tervist, õpihuvi ja motivatsiooni ning laagri ettevalmistamine või läbiviimine toimuks haridus- ja noortevaldkonna koostöös. Laagri kestus peab olema kolm kuni viis päeva. Maksimaalne toetuse summa osaleja kohta on 120 eurot ning osalejale peab laager olema tasuta.

Lisaeelarvega eraldati haridus- ja noortevaldkonna kriisitoetuseks ning õpihuvi laagrite korraldamiseks kokku 12 miljonit eurot.

Veel uudiseid samal teemal

Perearst Alina Terep kutsub üles vaktsineerima
21.07.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Üleskutse koolidele ja omavalitsustele: palun jagage vaktsineerimisinfot noortele ja lapsevanematele!

Selleks, et peagi saabuvale sügisele võimalikult julgelt vastu minna – käia koolis ja trennis, kohtuda sõpradega, tegeleda hobidega ja nautida meelelahutust – on parim lahendus lasta end vaktsineerida koroonaviiruse vastu. Suur tänu kõigile, kes on seda juba teinud.

20.07.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Liina Kersna: laagrites tuleb tähelepanelikult jälgida laste tervist

Haridus- ja teadusministeerium saatis täna laagri- ja malevakorraldajatele juhise, kus tuletatakse meelde, et ohutu suve tagamiseks on väga oluline jälgida kõigi osalejate tervist ning vähimagi haiguskahtluse korral kiiresti tegutseda.