Sa oled siin

Õpetajate miinimumpalk tõuseb 958 euroni ja keskmine töötasu vähemalt 1149 euroni

7. jaanuar 2016 - 14:45

Valitsus otsustas täna, et õpetajate miinimumpalk tõuseb 2016. aastal 958 euroni. Õpetajate keskmine palk kasvab käesoleval aastal vähemalt 1149 euroni kuus.

Minister Jürgen Ligi sõnul kasvab nii omavalitsustele kui ka erakoolide pidajatele antav riiklik palgatoetus. “Omavalitsused saavad sellel aastal õpetajate palgaks kokku 196 miljonit eurot, mis on üle 13 miljoni euro rohkem kui eelmisel aastal. Samuti kasvab erakoolidele antav riiklik palgatoetus mullusega võrreldes 8,3% ehk enam kui 9,3 miljoni euroni,“ märkis minister.

Ainuüksi riigi toetuse abil saab tõsta õpetajate palka järgmisel aastal keskmiselt vähemalt 1149 euroni. Omavalitsused saavad juurde panustada nii oma eelarvest kui ka korrastades oma koolivõrku kulutõhusamaks ning suunates ressursse õpetajate töötasudesse.

Minister Ligi märkis, et riik on seadnud eesmärgi tõsta õpetajate keskmine palk 2020. aastaks 120 protsendini Eesti keskmisest. „See eeldab olulist lisaraha eelarvest, aga ka ökonoomset majandamist ja koolivõrgu muutmist kulutõhusamaks, milleks eraldame lähiaastail 240 miljonit eurot investeeringuid,“ rääkis minister.


Taust:

  • Omavalitsused ning erakoolide pidajad saavad riigilt võrdsetel alustel haridustoetust.
  • Õpetajate palgatoetus on osa riiklikust haridustoetusest.
  • Haridustoetus sisaldab vahendeid õpetajate, õppealajuhatajate ja koolijuhtide palkadeks ning täienduskoolituseks, õppekirjanduseks ja koolilõunaks. Samuti saavad erakoolid ja omavalitsused riigilt toetust ka õpilaskodude ülalpidamisteks ja muudeks tegevusteks.
  • Õpetajate töötasu alammäär ehk miinimumpalk on õpetaja töötasu riiklik garantii, millest vähem ei tohi täiskohaga töötavale õpetajale maksta
  • Õpetajate viimaste aastate palgastatistika omavalitsuste lõikes leiab HaridusSilma leheküljelt.

 

Veel uudiseid samal teemal

22.10.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Oktoobrikuu lõpuni saab esitada kandidaate noortevaldkonna tegijate tunnustamiseks

Haridus- ja Teadusministeerium kutsub üles esitama kandidaate iga-aastasele noortevaldkonna tunnustuskonkursile kuni oktoobri lõpuni. Konkursi eesmärgiks on tõsta esile noorsootöösse panustanud ja valdkonda edendanud inimesi ja organisatsioone ning mõjukamaid algatusi nii kohalikul, üleriigilisel kui rahvusvahelisel tasandil.

17.10.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Oskuste ÖÖl avavad kutsekoolid oma uksed

Täna, 17. oktoobril toimub Eestis Euroopa kutseoskuste nädala raames suur kutsekoolide ülene Oskuste ÖÖ. Sellest inspireerituna avavad enamus kutsekoole ühel õhtul uksed, et tutvustada erinevate tegevuste kaudu oskusõppe võimalusi ja lasta kõigil avastada oma andeid. Kutsekoolides on sel õhtul avatud mitmed põnevad töötoad ning toimub palju oskusi arendavaid tegevusi.