Sa oled siin

Õpetajate järgmise aasta miinimumpalk selgub sügisel

18. juuni 2014 - 12:01

Täna toimunud konsultatsioonidel õpetajate järgmise aasta miinimumpalga üle toodi esile, et võrreldes 2012. aastaga on õpetajate miinimumpalk tõusnud 644 eurot 800 eurole ning keskmine palk 812 eurolt 2012. aastal 962 euroni tänavu aprilliks. Omavalitsused said sellel aastal riigilt õpetajate palgatoetust keskmiselt 978 eurot iga õpetaja ametikoha kohta.

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski rõhutas, et õpetajate palgatõus on valitsuse prioriteet. Ta lisas, et järgmisel aastal õpetajate miinimumpalk tõuseb ning mis veel olulisem, omavalitsustele antav palgatoetus ning õpetajate tegelik palk kindlasti kasvab. „Nagu igal aastal, saab neil teemadel selgust alles sügisel, kui tulnud on uus majandusprognoos ning eelarveotsused langetatud. Konkreetsete numbrite juurde saab tulla tagasi septembris-oktoobris,“ sõnas minister Ossinovski.

Läbirääkimiste asemel toimusid sellel aastal taas konsultatsioonid, sest kohalike omavalitsuste liitude esindajad – Eesti Maaomavalitsuste Liit ning Eesti Linnade Liit – saabusid läbirääkimistele ilma volitusteta. Konsultatsioonidel osalesid veel Eesti Õpetajate Liidu ning Eesti Haridustöötajate Liidu esindajad.

Läbirääkimised toimuvad põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse § 76 alusel tööandjate esindajatena haridus- ja teadusministri ja üleriigiliste kohaliku omavalitsuse üksuste liitude volitatud esindajate või kohaliku omavalitsuse üksuste ja erakoole pidavate eraõiguslike juriidiliste isikute volitatud esindajate ning töötajate esindajana õpetajate registreeritud ühenduste volitatud esindajate vahel.

Õpetajate palgastatistika leiab leheküljelt www.haridussilm.ee õpetajate palgaanalüüsi alt. Aprilli seisuga õpetajate palgauudise leiab HTM-i kodulehelt.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

19.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Pressikutse: kolmapäeval esitletakse riikliku huvihariduse ja –tegevuse lisatoetuse tulemusi ning parimate praktikate kogumikku

Kolmapäeval, 21. augustil kell 12.00 esitleb haridus- ja teadusminister Mailis Reps Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses (Tõnismägi 11) riikliku huvihariduse ja –tegevuse lisatoetuse tulemusi ning noortevaldkonna parimate praktikate kogumikku.

17.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti e-riigi lahutamatuks osaks olevad koolide IT-taristud viiakse uuele tasemele

Aastaks 2022. saavad kõik Eesti üldharidus- ja kutsekoolide IT-taristud renoveeritud. Koolide sisevõrkude uuele tasemele viimist toetatakse 8,27 miljoni euro eest.