Sa oled siin

Õpetajaameti tippkohtumisel tunnustati Eesti haridussüsteemi terviklikkust ja läbimõeldust

16. märts 2019 - 9:57

Helsingis toimunud OECD õpetajaameti tippkohtumisel kiideti Eesti haridussüsteemi terviklikkust ja läbimõeldust ning Eestit toodi esile kui jätkusuutliku haridusega riiki.

Kahepäevasel kohtumisel arutati kooli juhtimisega, alushariduse ja haridusinnovatsiooniga seotud väljakutseid ning jätkusuutliku haridussüsteemi loomist, kus õpetajatel ja nende arengul on väga oluline roll.

Eestit kohtumisel esindanud Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmetsa sõnul on rahvusvaheline tagasiside Eestile tähtis, kuid lisaks eeskujuks olemisele saame ka teiste kogemustest õppida. „Õpetajaameti maine ja haridussüsteemi jätkusuutlikkus on oluline küsimus paljude riikide jaoks. Eestit toodi esile riigina, kus õpetajaameti maine ja professionaalse taseme tõstmiseks on tehtud suuri pingutusi. Õpetajate lähtetoetus, õpetajate professionaalset arengu toetamine, viimaste aastate palgatõusud ja riiklikud hariduspreemiad aitavad kaasa õpetajate töö väärtustamisele ühiskonnas ning on eeskujuks teistele riikidele,“ sõnas Laidmets.

„Eesti valitud suund on andmas alles esimesi vilju – õpetajaameti kuvand on muutumas, õpetajad tunnevad end väärtustatuna, tööd alustavad õpetajad saavad majanduslikult hea lähtepositsiooni,“ ütles Laidmets ning kinnitas, et kuigi meist tahetakse eeskuju võtta, oleme siiski alles kaugel soovitud olukorrast ning peame jätkama põhjalikku tööd õpetajaameti maine tõstmiseks. Tippkohtumisel osalenud riikide esindajad olid ühel nõul, et edu saavutamise eelduseks on järjepidevus ning parimate praktikate ja kogemuste jagamine.

Tippkohtumisel sai erilise tähelepanu alushariduse arendamine. Eesti paistab silma kaasava alusharidussüsteemiga, mis ei täida pelgalt lastehoiu, vaid ka õppeasutuste rolli. Ka koolieelse lasteasutuste õpetajate professionaalne ettevalmistus Eestis on muu maailmaga võrreldes kõrgel tasemel.

Eestit esindasid koos kantsler Mart Laidmetsaga ka Eesti Haridustöötajate Liidu juhatuse esimees Reemo Voltri ning Eesti Kõrgkoolide, Teadus- ja Arendusasutuste Ametiliitude Ühenduse "UNIVERSITAS" juhatuse esimees Vladimir Viies.

Tippkohtumise korraldas Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) koos Soome Haridus- ja Kultuuriministeeriumi ning hariduse katusorganisatsiooniga Education International. Eelmine iga-aastane õpetajaameti tippkohtumine toimus Portugalis Lissabonis.

Veel uudiseid samal teemal

17.04.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Õpilaste teadustööde konkursi parimad tulevad Tallinnast, Tartust ja Saaremaalt

Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Teadusagentuur kuulutasid täna välja 2019. aasta õpilaste teadustööde riikliku konkursi võitjad. ümnaasiumiastmes pälvisid esikoha Elisa Monticelli (Tallinna Prantsuse Lütseum) ja Richard Luhtaru (Hugo Treffneri Gümnaasium). Põhikooliõpilastest tunnistati parimaks Kennet Puiestee (Saaremaa Ühisgümnaasium) ja  Martin Vesberg (Saaremaa Ühisgümnaasium).

16.04.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Neljapäevani saab esitada tunnustamiseks parimaid haridustöötajaid

Veel viimaseid päevi ehk neljapäevani, 18. aprillini on võimalik esitada Aasta Õpetaja konkursile tunnustamiseks haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Kandidaate saab esitada Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel www.hm.ee/gala.