Sa oled siin

Õpetajaameti tippkohtumisel toodi esile Eesti õpetajate suurt autonoomsust

5. märts 2016 - 9:45
Eesti delegatsioon (paremalt): minister Jürgen Ligi, Eesti Õpetajate Liidu juhatuse esimees Margit Timakov, Eesti Haridustöötajate Liidu juhatuse esimees Reemo Voltri, õpetajaosakonna juhataja Kristi Mikiver ning üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets.

Eile lõppes 6. rahvusvaheline OECD õpetajaameti tippkohtumine Berliinis, kus Eestit toodi muuhulgas esile riigina, mis on andnud õpetajale väga suure autonoomsuse. Siinsetel õpetajatel on OECD riikide seas enim otsustusvabadust õppetöö korraldamisel, kuid samas on Eestil arenguruumi õpetajatevaheliste koostööoskuste parandamisel.

Minister Jürgen Ligi sõnul on oluline, et õpetaja professionaalset vabadust ei piiraks liigne bürokraatia ja ebavajalikud ettekirjutused. „Hea õpetaja on kõrgharidusega professionaal, kellel peab koos vastutusega olema klassiruumis ka vabadus teha õigeid otsuseid.“ rõhutas minister Ligi.

Kohtumisel osalesid maailma ca kahesajast riigist 21 haridusvaldkonna juhtmaad. Osalenud riigid tõid ühiste väljakutsetena esile haridusuuenduste ja poliitikate juurutamise kohalikul tasandil, mille eeldus on piisav aeg, vastastikune usaldus poliitikakujundajate ja õpetajate vahel ning vastutuse võtmine muutuste ellu viimise eest.

Minister Ligi märkis, et kooliharidus ning sealhulgas õpetajatöö on uuenemas kõikides hariduse tippriikides. „Sarnased on ka takistused, mis tuleb ületada. Eelkõige püüab iga riik leida vastust küsimusele, kuidas tagada, et lapsevanemad ning koolid vajalikud muudatused ka tegelikult ellu rakendavad, et nüüdisaegne õpikäsitus ja individuaalne lähenemine igale lapsele muutuks normiks,“ ütles Ligi.

Rahvusvahelise suursündmuse lõpus lepiti kokku kolmes ülesandes, mille iga riik aasta jooksul täidab. Eesti järgmise aasta eesmärkide märksõnad tulenevad Eesti elukestva õppe strateegiast: õpetajate diferentseeritud töötasud ja karjääriteed, koostöö ja ühine õppimine ning ameti atraktiivsus.

Õpetajate tippkohtumisel Berliinis esindasid Eestit haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi, üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets ja õpetajaosakonna juhataja Kristi Mikiver, Eesti Haridustöötajate Liidu juhatuse esimees Reemo Voltri ning Eesti Õpetajate Liidu juhatuse esimees Margit Timakov.

 

Pildid ürituselt

  • Ministrite ühispildid: (1), (2)
  • Eesti delegatsioon: minister Jürgen Ligi, Eesti Õpetajate Liidu juhatuse esimees Margit Timakov, Eesti Haridustöötajate Liidu juhatuse esimees Reemo Voltri, õpetajaosakonna juhataja Kristi Mikiver ning üld- ja kutsehariduse asekantsler Mart Laidmets.

 

 

 

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

08.07.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti paistab Euroopas innovatsiooniga silma

Euroopa innovatsioonitaseme värsked võrdlusandmed näitavad, et Eesti kuulub kõige kiiremini innovatsiooni arendanud riikide hulka.

05.07.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Mailis Reps: maailma suurimad riigid küsivad meie nõuandeid ja kogemusi oma haridussüsteemi kaasajastamisel

„Eesti haridussüsteem on maailma tipus tänu sellele, et meil on kõigil võrdne ligipääs haridusele ning teisalt suudame koolides oskuslikult tehnoloogilisi lahendusi õppimises ja õpetamises kasutada,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps eile Pariisis toimunud G7 haridusministrite tippkohtumisel.