Sa oled siin

Omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav toetus suurenes 12 miljoni võrra, ulatudes 354 miljoni euroni

23. jaanuar 2020 - 11:15

Valitsuses täna kinnitatud korraldusega jagatakse omavalitsuste vahel 354 miljonit eurot haridustoetust. Sellest 285 miljonit eurot on õpetajate palgatoetus, mis kasvatab õpetajate miinimumpalga 1315 euroni ja loob võimaluse maksta õpetajatele keskmist brutokuupalka 1540 eurot.

„Õpetajate palgatõus on jätkuvalt Haridus- ja Teadusministeeriumi prioriteet ning mul on hea meel, et viimase viie aastaga on Eesti õpetaja keskmine palk tõusnud ligi 32 protsenti ja õpetaja alampalk 39 protsenti,“ sõnas haridus- ja teadusminister Mailis Reps. „Oleme kõige kiirema õpetajate palgakasvuga OECD riik ning nii peame kindlasti samal kursil jätkama.“

„Mul on väga hea meel, et saame omavalitsustele täna eraldatud toetusrahaga abiks olla õpetajate palkade tõstmisel,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Piirkondade arengus on väga oluline roll tugeval haridusvõrgul ja kvalifitseeritud õpetajatel, mida omavalitsused saavad pakkuda eelkõige konkurentsivõimeliste ja vääriliste töötasudega.“

Kohalike omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav riigieelarveline toetus suureneb 342 miljonilt eurolt 354 miljoni euroni ning õpetajate tööjõukuludeks antav summa 275 miljonilt eurolt 285 miljonini.

Toetus on mõeldud õpetajate, direktorite ja õppealajuhatajate tööjõukuludeks ja täienduskoolitusteks ning õppekirjanduse soetamiseks ja koolilõuna pakkumiseks.

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.