Sa oled siin

Olümpiaadide võitjad selgunud

3. mai 2004 - 0:00

Eesti ja Soome noorte füüsikute sidemed ulatuvad 1992. aastasse, kui Eesti osales esmakordselt iseseisva võistkonnana rahvusvahelisel koolinoorte füüsikaolümpiaadil, mille korraldajaks oli toona Soome. Sellest ajast säilinud kontaktide kaudu on Eesti võistkonnad saanud enne rahvusvahelisi olümpiaade käia Helsingi Ülikoolis tutvumas  kaasaegse laboritehnikaga ja harjutamas eksperimentide sooritamist. Eesti koolinoored on mitmel aastal olnud külalisvõistlejateks Soome füüsikaolümpiaadidel. Möödunud aastast alates toimub Soome-Eesti maavõistlus.

Maavõistlust finantseeris Haridus- ja Teadusministeerium, toetas ka Soome, korraldajaks TÜ Teaduskool.

Tartu Ülikoolis peeti  ka Balti 12. keemiaolümpiaad, kus said 1. mail oma 19. sünnipäeva tähistanud kaksikvennad Kaur ja Jasper Adamson vastavalt
teise ja kolmanda koha. Esikoha võitis Leedu õpilane Raimondas Galvelis.
 
Võistlus algatati 1993. aastal Läti keemikute eestvõttel ja seda korraldavad järjekorras kõik osalevad riigid. Eestis toimus võistlus neljandat korda. Võistluse eesmärgiks on anda õpilastele stiimul süvendatud tegelemiseks keemiaga ning võimalus  rahvusvahelise olümpiaadi reeglite järgi võisteldes võrrelda oma teadmisi ja oskusi naaberriikide noorte omadega.