Sa oled siin

OECD raport tunnustab Eestit edusammude eest haridusvaldkonnas

11. juuni 2018 - 14:31

Täna avaldatud OECD raport „Hariduspoliitika väljavaade 2018“ kiidab Eestit edusammude eest haridusvaldkonnas, tuues esile reforme nii üld- kui ka kutsehariduses.

„OECD raport annab taaskord kiitva hinnangu Eesti haridusuuendustele ning toob meid eeskujuks teistele riikidele,“ sõnas Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Mart Laidmets. „Tunnustamise kõrval  juhtis raport tähelepanu teemadele, mis vajavad veel arendamist, nagu näiteks erivajadustega laste toetamine või alushariduses osalemise suurendamine. Kuna aasta alguses võeti vastu seadusemuudatused, mis loovad senisest oluliselt paremad võimalused hariduslike erivajadustega laste kaasamiseks tavakoolidesse ning oleme muutmas alusharidust kättesaadavamaks, siis on meil siingi tulemused ette näidata,“ lisas Laidmets.

Eestit tuuakse eeskujuks ka  2014. aastal ettevõetud muudatuse tõttu, millega nihkus rõhuasetus õpetamiselt õppimisele – selleks, et õpilased omandaksid teadmised, oskused, väärtushoiakud, mis tagavad valmisoleku elukestvaks õppeks.

Samuti soovitatakse teistel riikidel õppida Eesti kutseharidussüsteemi kujundamisest: meie kutseharidussüsteem suhestub üha paremini muutuva tööturu vajadustega.

Lisaks hinnatakse raportis  Eesti haridussüsteemi tervikuna väga kõrgelt PISA testides saavutatud tulemuste tõttu. OECD raport „Hariduspoliitika väljavaade 2018“ võrdleb riikide hariduspoliitilisi arenguid ja väljakutseid. 2018. aasta raporti fookuses on võtmetähtsusega poliitikate rakendamine ja nende mõju.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

01.07.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina sõjapõgenikele mõeldud Vabaduse Kooli on sisseastumisavalduse esitanud ligi 400 Ukraina noort

Esimese kuu aja jooksul on Vabaduse Kooli õppima asumiseks esitanud avalduse pea 400 Ukraina noort. Juulikuus jätkub avalduste vastuvõtt ning vestlused gümnaasiumiastmesse suunduvate noortega.

30.06.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Pelgulinna riigigümnaasium sai nurgakivi

Täna, 30. juunil sai nurgakivi Tallinnasse Kolde puiesteele loodav Pelgulinna riigigümnaasium, kus hakkab õppima üle tuhande gümnasisti.