Sa oled siin

Noorteseire aastakonverentsil otsitakse tuleviku noort

11. september 2014 - 9:26

Tänasel noorteseire aastakonverentsil arutletakse, missugune on tuleviku noor tegija aastal 2030 ja milliseid väljakutseid ta ühiskonnale esitab.

Konverents toimub täna kell 12.00-16.30 Tallinnas, Swissotel´i konverentsikeskuses. Jälgi otseülekannet

„Kahetsusväärselt suur osa noortest peab ka tänapäeval oma nooruse pühendama erinevate raskuste ületamisele. Meil on liiga palju noori, kes katkestavad õpingud ning kelle sisenemine tööturule on raskendatud. Eesti ühiskond vajab süsteemset ja proaktiivset lähenemist tulevikupõlvkondade kaasatuse, harituse ja tööhõive küsimustele, mis on ka riikliku noortepoliitika keskmes,“ ütles haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski.

Konverentsil esitletav noorteseire aastaraamat keskendub noorsootöö hindamisele. Aastaraamatu artiklites arutletakse võimaluste üle, kuidas hinnata seda, mismoodi aitab noorsootöö kaasa noorte tööturule sisenemisele, kuidas toetavad erinevad noorte osaluskogud ja projektid noorte aktiivsemat rolli ühiskonnas ning mida ja kuidas noorsootöös õpitakse.

Konverentsil arutletakse viimast kümnendit iseloomustavate noorte elu trendide üle ning visioneeritakse noorte eluolu tuleviku Eestis. Ettekanded pakuvad inspiratsiooni mõtestamaks, milline on noorte roll tulevikus, kuhu suunavad noori tööturg, haridus, noorsootöö ja kultuur aastaks 2030 ja kuhu suunavad noored ühiskonna arengut.

Mõttekeskus Praxis koostöös Eesti Noorsootöö Keskuse ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga annab juba viiendat aastat välja noorteseire aastaraamatut, mille fookuses on noorte eluolu kirjeldavate näitajate koondamine ja analüüs. Seekordse aastaraamatu keskmes on ka noortepoliitika ja noorsootöö tulemuslikkuse mõõtmine.

Veel uudiseid samal teemal

17.07.2018|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti ootab Euroopa teadusrahastuse uuelt programmilt väikeriikide eripäraga arvestamist

Täna toimub Viinis Euroopa Liidu teadusministrite mitteametlik kohtumine, mille arutelu keskendub teaduse ja innovatsiooni uuele raamprogrammile Euroopa Horisont. Võrreldes praeguse programmiga pannakse seal rohkem rõhku innovatsioonile, teaduse ühiskondliku mõju suurendamisele ning rahastamismaastiku ja partnerluste lihtsustamisele.

12.07.2018|Haridus- ja Teadusministeerium

Kaks tervishoiu kõrgkooli said valitsuselt loa magistriõppeks

Valitsus kinnitas Kõrgharidusstandardi muudatused, millega riigi rakenduskõrgkoolid Tallinna Tervishoiu Kõrgkool ja Tartu Tervishoiu Kõrgkool said esmakordselt loa alustada terviseteaduse magistriõpet.