Sa oled siin

Noorte varajase tehnoloogiahuvi toetamine toob juba tulemusi

21. veebruar 2019 - 14:44
Minister Mailis Reps HITSA koostatud Hariduse tehnoloogiatrendide raporti esitlusel Erinevate Tubade Klubis
Minister Mailis Reps HITSA koostatud Hariduse tehnoloogiatrendide raporti esitlusel Erinevate Tubade Klubis

Täna tutvustatud haridusvaldkonna tehnoloogitrendide raporti esitlusel ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps, et tehnoloogia kasutamine õppetöös on Eesti koolides juba väga tavaline, kuid soovime, et Eesti lapsed ja noored ei piirduks ainuüksi tehnoloogia kasutamisega, vaid hakkaksid ka  ise seda looma. „Tehnoloogia loomise oskuste kujundamine peab olema lahutamatu osa hariduseset. IT haridus peab saama kõigile õpilastele kättesaadavaks,” sõnas Mailis Reps.

Minister Repsi sõnul peame pingutama, et tark tehnoloogia aitaks õpetajal oma tööd veelgi paremini teha – selle all mõistame näiteks õpianalüütikat, mis aitaks kaasa õppijakesksele lähenemisele või siis tehisintellekti, mis toetaks parimal viisil iseseisvat õppimist  silmas pidades õpilase võimeid ja eelistusi.

„Meie tänased digiõpikud ja infosüsteemid loovad küll uusi võimalusi õppimiseks, aga uudseimad tehnoloogiad, nagu näiteks liitreaalsus või masinõpe ootavad veel laialdasemat rakendamist,“ ütles ta.

Minister sõnas, et viimase aastakümnega oleme palju panustanud tehnoloogia arendamisse, kuid nüüd peame selle õigel eesmärgil rakendamise ja kasutamise kultuuriga järele jõudma. Peame suutma tehnoloogia oma laste kasuks tööle panema parimal võimalikul viisil, et toetada aina enam ka erilisi lapsi, aga samamoodi on oluline ka lapsi trendidega kaasuvateks ohtudeks ette valmistada.

TAUST:

  • Esmakordselt ilmunud HITSA tehnoloogiatrendide seire raport annab edaspid kord aastas ülevaate hariduselu mõjutavatest tehnoloogiatrendidest.
  • Koostöös enam kui kuuekümne tehnoloogia valdkonna eksperdiga Eesti koolidest, ülkoolidest ja ettevõtetest ning haridusvaldkonna uuendajate hulgast, tuuakse välja soovitused õpetamiseks ning erinevate tehnoloogiate rakendamiseks õppetöös.
  • Esimese seire fookuses on viis trendi, mis on Eesti haridussüsteemi arengu seisukohalt lähima viie aasta jooksul olulised: asjade internet, andmed ja analüütika, tehisintellekt, virtuaal- ja liitreaalsus ning privaatsus, mis haakub erinevate tehnoloogiate kasutamisega.
  • Raportiga on võimalik tutuvuda HITSA veebilehel kompass.hitsa.ee
Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

23.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeeriumi 35. nädala eelinfo

23.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Ministeerium: Kanepi Gümnaasiumi juhtimine senisel viisil jätkuda ei saa

Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad kohtusid täna Kanepi valla omavalitsusjuhtidega, et rääkida Kanepi Gümnaasiumis rahumeelse tööõhkkonna tagamisest ja kooli pidaja vastutusest kooli tegevuse puhul.