Sa oled siin

Noorte kutseoskuste maailmameistrivõistlused maastikuehituses toimuvad Eestis

16. juuli 2022 - 1:52

Algselt Shanghais toimuma pidanud kutseoskuste suurvõistluse tühistamise tõttu sai Eesti võimaluse korraldada noorte kutseoskuste maailmameistrivõistluse WorldSkills 2022 maastikuehituses.  Erinevate alade võistlused jagati liikmesriikide vahel vastavalt sooviavaldustele ja võimekusele. Eesti kandideeris, et korraldada maastikuehituse võistlust ja osutus valituks. 

„Eesti valiti välja 15 riigi seast, mis näitab ühelt poolt usaldust meie riigi ja liikmesorganisatsiooni vastu ning teiselt poolt on see suureks tunnustuseks meie kutsekoolidele, varasematele võistlejatele ja ekspertidele," ütles Tanel Oppi, WorldSkills Tallinna võistluste projektijuht.

Võistlus toimub 24. - 27. oktoobrini Tallinnas. Maastikuehituses tulevad Eestisse võistlema 15 riigi võistkonnad, sh ka Eesti enda võistkond. Osalejad saabuvad Euroopast, aga ka näiteks Kanadast, Koreast, Jaapanist ja teistest kaugematest riikidest. 

Maastikuehitus on varasemate välisvõistluste käigus kujunenud Eesti lipulaevaks. 2017. aastal toodi kutseoskuste võistluste maastikuehituse erialal koju maailma meistrivõistlustelt kolmas koht ning eelmisel aastal Euroopast hõbemedal.

WorldSkills maastikuehituse võistlusala juhi Raili Laasi sõnul võimaldab maastikuehituse võistlusala Eestis võõrustamine nimetatud eriala rohkem pildile tuua. „Maastikuarhitektidelt küsitakse sageli vaid ilusat aiadisaini või ka lihtsalt lillede istutamist, aga selle eriala ettevalmistus lubab palju enamat. Usun, et nii suur sündmus kasvatab noorte huvi maastikuarhitekti eriala vastu, sest näha omavanuseid noori üle maailma tegemas põnevat tööd tõelise rõõmu ja kvaliteediga, lihtsalt paneb järgmiste noorte südamed maastikuehituse rütmis põksuma,“ sõnas Raili Laas.

Kõiki kutsekoolide õpilasi ja õpetajaid kaasa elama meie võistkonnale ja osa saama WorldSkillsi võistlusele omasest melust.

61. korda toimuv kutseoskuste maailmameistrivõistlused toimuvad septembrist novembrini Euroopas, Põhja-Ameerikas ja Ida-Aasias. Eesti noored osalevad järgmistel kutseõppe võistlusealadel:

Maastikuehitus - 24.–27. oktoober, Eesti
Kokk -  23.–26. oktoober, Šveits
Graafiline disainer - 12.–15. oktoober, Šveits
IT süsteemide spetsialist - 13.–16. oktoober, Korea
Küberkaitse - 13.–16. oktoober, Korea

Vaata ka uudist WorldSkills ametlikul veebilehel.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.