Sa oled siin

Noored üle Euroopa kaardistavad Tallinnas tulevikuteemasid

24. oktoober 2017 - 7:14
Konverentsi programm: www.youthconf.ee

Täna, 24. oktoobril algab Tallinnas Kultuurikatlas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames noortekonverents, mis toob kokku enam kui 260 noort, poliitikakujundajat ja valdkonnaga seotud inimest Euroopa riikidest, et kaardistada noortele praeguse Euroopa olulised teemad, mis mõjutavad neid nii täna kui tulevikus. Konverentsi tulemusena antakse sisend uut Euroopa Liidu noortestrateegiat ettevalmistavatesse konsultatsioonidesse. 

Konverentsi avab peaminister Jüri Ratas. Oma toetust noortele oluliste teemade osas näitavad ka Vabariigi President Kersti Kaljulaid, kes peab kõne konverentsi delegaatidele ja osaleb vestlusringis noortega ning Euroopa Komisjoni hariduse, kultuuri, noorte ja spordivolinik Tibor Navracsics, kes jagab komisjoni nägemust noorte olukorrast Euroopas ja sellega seotud Euroopa Liidu tegevusi. Konverents kestab 26. oktoobrini.

Konverentsi eesmärk on tuua kokku noored, poliitikakujundajad ja sidusrühmad arutamaks noorte ja noortevaldkonna jaoks olulisi teemasid. Osalejaid on ligi 260 Euroopa Liidu liikmesriikidest, idapartnerluse riikidest, teistest partnerriikidest ja valdkonna organisatsioonidest.

Diskussioone aitavad inspireerida Keit Kasemets Euroopa Komisjoni esindusest Eestis, Luis Alvarado Martinez Euroopa Noortefoorumist, Anett Männiste Erasmus+ programmi algatuse Change Makers Eesti esindaja ja Peter Mladenov Struktuurse Dialoogi juhtkomitee  esindajana Bulgaariast esimesel päeval ning  Gustav Paul Tamkivi ja Ede Schank Tamkivi teisel päeval, kes kõnelevad digivahendite kasutamisest ja noorte enesearengust.

Konverentsi tulemusena antakse sisend konsultatsioonidesse noortega, mis viiakse läbi kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides 2017. aasta novembrist 2018. aasta veebruarini ning uue Euroopa Liidu noortestrateegia loomisse, mille kavandi avaldab Euroopa Komisjon 2018. aasta varasuvel.

Euroopa Liidu noortekonverentsid toimuvad kaks korda aastas ning neid korraldab Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik.

Eesti eesistumise hariduse-, teaduse- ja noortevaldkonna prioriteetide ja ürituste kohta saab täpsemalt lugeda siit.

Ajakirjanikud on oodatud konverentsi kajastama!

Lisainfo:
Programm konverentsi veebilehel
Konverentsist toimub otseülekanne
Teemaviide kaasarääkimiseks sotsiaalmeedias: #youthconf #speakup

Veel uudiseid samal teemal

11.05.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Kersna OECD haridusfoorumil: koroonapandeemia on andnud meile olulisi õppetunde

Koroonapandeemia on andnud haridussüsteemidele olulisi ja edasiviivaid õppetunde, sõnas haridus- ja teadusminister Liina Kersna täna OECD hariduse ja oskuste tulevikule keskenduva foorumi sõnavõtus.

10.05.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Täna algab Eesti ja OECD foorum hariduse ja oskuste tuleviku teemal

Täna algab Eesti riigi ning Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) eestvedamisel virtuaalne foorum, mis keskendub pandeemiajärgselt õpilünkade tasandamisele, personaliseeritud õppimisele, kaasavale haridusele ning võrdsele ligipääsule haridusele. Kolm päeva kestev foorum „Preparing for the Post-Covid Education: Closing Equity Gaps through Personalised & Digital Curriculum“ on osa OECD algatusest „Hariduse ja oskuste tulevik 2030“.