Sa oled siin

Noored üle Euroopa kaardistavad Tallinnas tulevikuteemasid

24. oktoober 2017 - 7:14
Konverentsi programm: www.youthconf.ee

Täna, 24. oktoobril algab Tallinnas Kultuurikatlas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames noortekonverents, mis toob kokku enam kui 260 noort, poliitikakujundajat ja valdkonnaga seotud inimest Euroopa riikidest, et kaardistada noortele praeguse Euroopa olulised teemad, mis mõjutavad neid nii täna kui tulevikus. Konverentsi tulemusena antakse sisend uut Euroopa Liidu noortestrateegiat ettevalmistavatesse konsultatsioonidesse. 

Konverentsi avab peaminister Jüri Ratas. Oma toetust noortele oluliste teemade osas näitavad ka Vabariigi President Kersti Kaljulaid, kes peab kõne konverentsi delegaatidele ja osaleb vestlusringis noortega ning Euroopa Komisjoni hariduse, kultuuri, noorte ja spordivolinik Tibor Navracsics, kes jagab komisjoni nägemust noorte olukorrast Euroopas ja sellega seotud Euroopa Liidu tegevusi. Konverents kestab 26. oktoobrini.

Konverentsi eesmärk on tuua kokku noored, poliitikakujundajad ja sidusrühmad arutamaks noorte ja noortevaldkonna jaoks olulisi teemasid. Osalejaid on ligi 260 Euroopa Liidu liikmesriikidest, idapartnerluse riikidest, teistest partnerriikidest ja valdkonna organisatsioonidest.

Diskussioone aitavad inspireerida Keit Kasemets Euroopa Komisjoni esindusest Eestis, Luis Alvarado Martinez Euroopa Noortefoorumist, Anett Männiste Erasmus+ programmi algatuse Change Makers Eesti esindaja ja Peter Mladenov Struktuurse Dialoogi juhtkomitee  esindajana Bulgaariast esimesel päeval ning  Gustav Paul Tamkivi ja Ede Schank Tamkivi teisel päeval, kes kõnelevad digivahendite kasutamisest ja noorte enesearengust.

Konverentsi tulemusena antakse sisend konsultatsioonidesse noortega, mis viiakse läbi kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides 2017. aasta novembrist 2018. aasta veebruarini ning uue Euroopa Liidu noortestrateegia loomisse, mille kavandi avaldab Euroopa Komisjon 2018. aasta varasuvel.

Euroopa Liidu noortekonverentsid toimuvad kaks korda aastas ning neid korraldab Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik.

Eesti eesistumise hariduse-, teaduse- ja noortevaldkonna prioriteetide ja ürituste kohta saab täpsemalt lugeda siit.

Ajakirjanikud on oodatud konverentsi kajastama!

Lisainfo:
Programm konverentsi veebilehel
Konverentsist toimub otseülekanne
Teemaviide kaasarääkimiseks sotsiaalmeedias: #youthconf #speakup

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.