Sa oled siin

Noored arutasid ministeeriumis tulevikusihte

2. oktoober 2019 - 16:31
Minister Mailis Reps ja ENLi juhatuse esimees Roger Tibar

Täna kogunes Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses Noorte Nõukogu, et arutada millised on noori puudutavad strateegilised sihid  järgmiseks 15 aastaks.

Minister Mailis Reps: „Täna oli põhjust ühiselt rõõmustada, et noortevaldkond saab eraldi arengukava. See on hea uudis ja ka kinnitus kõigile noortele, et valdkond on oluline Eesti tulevikuvaates. Tulevikuotsuseid tuleb ja saabki teha vaid koos praeguste noortega.“ Reps lisas, et nagu noortevaldkonnas tavaks on saanud, siis loodav arengukava ei ole mitte ainult noorte heaks, vaid ka noortega ühiselt tehtud.

Tänasel kohtumisel arutati selle üle, kuidas liikuda edasi arengukava koostamisega. Osalejad leidsid, et arengukava ja sellest tulenevad tegevused viiakse ellu ühiselt. Noortevaldkonna arengukava koostamiseks on toimunud eelnevate kuude jooksul mitmeid töörühmade kohtumisi ja kaasamisüritusi. Arengukava ametlik kooskõlastusring on kavandatud järgmise aasta algusesse.

Mailis Reps sai tänukirja noortemeelsuse eest

Kohtumisel andis Eesti Noorteühenduste Liit Mailis Repsile üle tänukirja ministri noortemeelsuse eest, tänu millele väärtustatakse noortevaldkonda, kaasatakse noori ja koostatakse iseseisev arengukava.

Minister Mailis Reps kutsus Noorte Nõukogu esimest korda kokku 2017. aasta novembris. Uus nõuandev kogu loodi selleks, et pöörata veelgi enam tähelepanu noorte soovidele ja muredele ning kaasata noori senisest enam neile suunatud tegevuste kavandamisse.

Noorte Nõukogusse kuuluvad Eesti Noorteühenduste Liidu, Eesti Õpilasesinduse Liidu, Eesti Üliõpilaskondade Liidu, Eesti Puuetega Inimeste Koja ja Kaitseliidu noorteorganisatsioonide esindajad. Nõukogu tuleb kokku kuni kolm korda aastas.

Veel uudiseid samal teemal

17.10.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Oskuste ÖÖl avavad kutsekoolid oma uksed

Täna, 17. oktoobril toimub Eestis Euroopa kutseoskuste nädala raames suur kutsekoolide ülene Oskuste ÖÖ. Sellest inspireerituna avavad enamus kutsekoole ühel õhtul uksed, et tutvustada erinevate tegevuste kaudu oskusõppe võimalusi ja lasta kõigil avastada oma andeid. Kutsekoolides on sel õhtul avatud mitmed põnevad töötoad ning toimub palju oskusi arendavaid tegevusi.

15.10.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti noortepoliitika pälvib kõrge tunnustuse

Homme, 16. oktoobril antakse Belgradis üle Eestile tunnustus Future Policy Award 2019 noori võimestava poliitika kujundamise eest. Auhinna võtavad vastu Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets ja noorteosakonna juhataja Reelika Ojakivi.