Sa oled siin

Neljast asutusest saab Haridus- ja Noorteamet

3. juuni 2020 - 14:36

Riigikogu võttis vastu seadusemuudatused, millega luuakse Haridus- ja Noorteamet ning nimetatakse Keeleinspektsioon Keeleametiks.

Sihtasutuse Innove, sihtasutuse Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse baasil luuakse Haridus- ja Noorteamet. Ühtlasi viiakse ametisse ka rakendusliku iseloomuga tegevused Haridus- ja Teadusministeeriumist. Samuti nimetatakse Keeleinspektsioon ümber Keeleametiks, mis jätkab nii seniste Keeleinspektsiooni tegevustega kui ka asub täitma mõningaid uusi ülesandeid. 

„Asutuste ühendamine aitab kasvatada sidusust ministeeriumi vastutusvaldkondade vahel, muuta tööjaotus selgemaks ja loogilisemaks, vähendada dubleerimist ning hoida kokku kulusid,“ sõnas Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets. „Selleks, et ambitsioonikaid arengukavasid ellu viia, on vaja lõimida meie valdkondi ning seda teha ühtse meeskonnana,“ lisas ta.

Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala asutuste konsolideerimine toetab riigireformi eesmärke ja annab võimaluse sünergiaks. Samuti võimaldab muudatus selgemat rollijaotust ministeeriumi kui poliitikate kujundaja ja ametite kui nende rakendaja vahel.

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.