Sa oled siin

Neljapäeval, 12. augustil toimub Pärnu Rannapargis Noortepäev2004

10. august 2004 - 0:00

Noortepäev2004 algab rongkäiguga kõigile osalejatele kell 12, rongkäigu avab Pärnu linnapea Väino Hallikmägi. Noortepäeva avavad kell 13 Rannapargi pealaval Riigikogu spiiker Ene Ergma, Pärnu maavanem Toomas Kivimägi ja Lea Liitmaa ansamblist Blacky. Ürituse lõpetab Genialistide kontsert kl 19.00.

Sisutelgis toimuvad debatt teemal “Kas ja milleks iseseisev töö?”, väitlus teemal “Eestis tuleks valimisiga alandada 16. eluaastale” ja foorumteater teemadel “Sobiv välimus koolis” ja “Kas õpilane, kes on vanem kui 18 aastat, peaks esitama vanemate kirjutatud puudumistõendeid või on ta piisavalt iseseisev, et vastutada oma tegude eest?”. Vabal laval saavad üles astuda kõik soovijad, pealaval esinevad Ice Cream, Kirss & Garden, Kreeker Kids, Connect & Cut, Urban Folk Grupp, Sidewalk, Christafari (USA), peaesineja on Genialistid. Lisaks toimuvad Noortepäev2004 raames kanuumatk ja jalgrattaretk, jalgpallis võtavad mõõtu ürituse korraldaja noored ja ametnikud.

Ürituse eesmärk on panna noored mõtlema ja arutlema noorte iseseisvumisega seotud temaatika üle, nägema võimalusi enese arendamiseks, vastutuse võtmiseks ja aktiivseks tegevuseks ka väljaspool kooliseinu. Tahame tõsta noorte teadlikkust noorteühendustest ning võimaldame noortel luua suhteid omaealistega üle Eesti.

Üritust korraldab Eesti Noorteühenduste Liit koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Euroopa Noored Eesti Büroo ja Hasartmängumaksu Nõukogu toetusel.

 

Lisainformatsioon:

Ürituse ametlik koduleht: www.enl.ee/noortepaev <http://www.enl.ee/noortepaev>

Maris Lindmäe
Eesti Noorteühenduste Liit
Noortepäev2004 avalike suhete juht
tel: 5222426
e-post: maris@enl.ee <mailto:maris@enl.ee

Piret Talur
Haridus- ja Teadusministeerium
Noorteosakonnda juhataja
tel: 735 0216
e-post: Piret.Talur@hm.ee <mailto:Piret.Talur@hm.ee>

Liina-Jaanika Seisler
7 350 155, 52 12 061