Sa oled siin

Nelja aasta pärast alustab Raplas riigigümnaasium

27. august 2014 - 16:27
Minister Jevgeni Ossinovski ja Rapla vallavanem Ilvi Pere ühiste kavatsuste protokolli allkirjastamas. Foto autor: Armar Paidla
Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski ning Rapla vallavanem Ilvi Pere allkirjastasid täna Raplas ühiste kavatsuste kokkuleppe, mille kohaselt avatakse 2018. aastal Raplas riigigümnaasium. Uus kool pakub kvaliteetset gümnaasiumiharidust mitte ainult Rapla, vaid kõigile Rapla maakonna õpilastele.
 
„Riigigümnaasium ei ole lihtsalt uus koolimaja, vaid ka täiesti uus tase gümnaasiumihariduses – riigigümnaasiumi näol on tegu kooliga, mis arvestab õpilase huvidega ja pakub mitmekesist haridust, mis vastab nii kõrgkoolide ootustele kui ka tööturu vajadustele ja seda kodumaakonnas,»  ütles minister.
 
Ühiste kavatsuste leppes on öeldud, et gümnaasium on mõeldud eelkõige Rapla maakonna õpilastele ja õppetöö korraldamisel lähtutakse riigigümnaasiumide kvaliteedikokkuleppest, mis sõlmiti tänavu aprillis kuue riigigümnaasiumi direktorite, õpilaste, õpetajate ja ministeeriumi esindaja vahel.
 
„Raplas on arutelud riigigümnaasiumi poolt ja vastu kestnud üle kahe aasta,“ ütles Rapla vallavanem Ilvi Pere. „Koostasime valla hariduse arengukava ning selle kõige olulisem punkt oli just meie gümnaasiume puudutav. Otsusele tõukab meid ka muudetud põhikooli- ja gümnaasiumiseadus, milles on sätestatud riigi huvi pidada igas maakonnas vähemalt ühte gümnaasiumi.“
 
„Juba praegu on kolmandik Rapla gümnasistidest maakonna teistest valdadest ning sellepärast ei tee me otsuseid ainult oma valla vajadustest lähtuvalt,“ lisas Ilvi Pere. „Küll annab juba tegutsevatest riigigümnaasiumidest tulev positiivne tagasiside meile kindlustunde, et oleme õigel teel. Lõpliku sõna ümberkorralduste kohta ütleb volikogu veel sellel sügisel.“
 
Detailsem tegevuskava pannakse lepingu järgi paika tänavu detsembriks. Rajatav õppekompleks peab olema nüüdisaegne, kompaktne, tõhusa ruumikasutusega ja väikeste ülalpidamiskuludega, mille jaoks taotleb ministeerium toetust EL-i tõukefondide meetmest. Kokkuleppe järgi korraldab Rapla vald riigigümnaasiumi töö alustamise hetkeks olemasolevad Rapla valla üldhariduskoolid ümber põhikoolideks, lõpetades gümnaasiumiastmetes hariduse andmise.
 
 
Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

01.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Teadus- ja arendustegevuse korralduse seadus läbib põhjaliku uuenduskuuri

Haridus- ja Teadusministeerium on koos partneritega alustanud teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse (TAKS) uuendamist. Seadus vajab korrastamist ja kaasajastamist, kuna see võeti vastu juba üle 20 aasta tagasi ja seda on muudetud rohkem kui 20 korda.

30.09.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Pressikutse: tutvustatakse teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse kaasajastamise kava

Homme, 1. oktoobril koguneb Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Indrek Reimandi juhtimisel teadlastest ja ekspertidest koosnev meeskond, et käivitada teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse (TAKS) uuendamine.