Sa oled siin

Nelja aasta pärast alustab Paides riigigümnaasium

7. oktoober 2014 - 17:17
Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski ning Paide linnapea Priit Värk kirjutasid täna Paides alla ühiste kavatsuste protokollile, mille kohaselt alustab 2018. aastal Paide linnas riigigümnaasium. Rajatav õppeasutus pakub gümnaasiumiharidust mitte ainult Paide, vaid kogu Järvamaa noortele.
 
„Juba töötavad riigigümnaasiumid on alustanud hästi, nad on eeskujuks ja julgustuseks nendele omavalitsustele, kes pole veel koolivõrgu korrastamist otsustanud,“ ütles minister Ossinovski. „Riigigümnaasiumid pakuvad noortele kodumaakonnas kvaliteetset ja mitmekülgset haridust, õpetajatele aga huvitavat tööd igati kaasaegses keskkonnas.“
 
Nagu teisedki töötavad ja rajatavad riigigümnaasiumid lähtub Paide kool oma töö korraldamisel riigigümnaasiumi kvaliteedikokkuleppest. Selle sõlmisid tänavu aprillis kuue riigigümnaasiumi direktorid, õpilased, õpetajad ja ministeeriumi esindaja. Kvaliteedikokkulepe on garantii õpilastele, õpetajatele, lapsevanematele ja teistele riigigümnaasiumiga seotud inimestele, et riigigümnaasiumist saab noor nii teadmised kui ka sotsiaalsed oskused ning seda asjaliku atmosfääriga õpikeskkonnas.

Paidesse riigigümnaasiumi rajamise üksikasjalik tegevuskava on plaanis kokku leppida veel selle aasta jooksul. Õppekompleksi rajamisel püütakse võimalusel ära kasutada juba olemasolevat taristut, riigigümnaasiumi õpikeskkond peab olema kompaktne, tõhusa ruumikasutusega ja väikeste ülalpidamiskuludega.
 
Kompleksi rajamiseks taotleb ministeerium toetust Euroopa Liidu tõukefondide meetmest. Kokkuleppe järgi korraldab Paide linn riigigümnaasiumi töö alustamise hetkeks olemasolevad Paide linna üldhariduskoolid ümber põhikoolideks, lõpetades gümnaasiumiastmetes hariduse andmise.

Täna töötab Eestis viis riigigümnaasiumi – Nõo Reaalgümnaasium, Noarootsi Gümnaasium, Viljandi Gümnaasium, Läänemaa Ühisgümnaasium ja Jõgevamaa Gümnaasium. Sügisel alustavad nende sõsarkoolid Tartus, Pärnus, Võrus ja Jõhvis, riigigümnaasiumi asutamises on Haridus- ja Teadusministeerium kokku leppinud Kohtla-Järve, Põlva, Valga ja Kärdlaga, Paidega sarnased eellepped on allkirjastatud Viimsi ja Rapla vallaga.
Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Infokiri: haridusvaldkonda puudutavad piirangud alates 1. juunist

Vastavalt valitsuse otsusele leevenevad 1. juunist piirangud haridusasutuste tegevusele. Piirangute leevendused puudutavad üldhariduskoole, kutseõppeasutusi ja kõrgkoole. Samuti täienduskoolitusasutuste, huvikoolide, huvitegevuse pakkujate ning avatud noortekeskuste tegevuse korraldamist.

29.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kevadise riigieksamite perioodi avab eesti keele riigieksam

Täna algava riigieksamite perioodi avab eesti keele eksam, millele on registreerunud 6264  gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat. Esmaspäeval toimub eesti keele teise keelena eksam, kuhu on end kirja pannud 1860 eksamitegijat. Riigieksamite sooritamine ei ole sel kevadel gümnaasiumi lõpetamise tingimus ja riigieksamite tegemine on vabatahtlik. Eksaminandid teevad matemaatika ja eesti keele või eesti keele teise keelena riigieksami.