Sa oled siin

Nelja aasta pärast alustab Paides riigigümnaasium

7. oktoober 2014 - 17:17
Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski ning Paide linnapea Priit Värk kirjutasid täna Paides alla ühiste kavatsuste protokollile, mille kohaselt alustab 2018. aastal Paide linnas riigigümnaasium. Rajatav õppeasutus pakub gümnaasiumiharidust mitte ainult Paide, vaid kogu Järvamaa noortele.
 
„Juba töötavad riigigümnaasiumid on alustanud hästi, nad on eeskujuks ja julgustuseks nendele omavalitsustele, kes pole veel koolivõrgu korrastamist otsustanud,“ ütles minister Ossinovski. „Riigigümnaasiumid pakuvad noortele kodumaakonnas kvaliteetset ja mitmekülgset haridust, õpetajatele aga huvitavat tööd igati kaasaegses keskkonnas.“
 
Nagu teisedki töötavad ja rajatavad riigigümnaasiumid lähtub Paide kool oma töö korraldamisel riigigümnaasiumi kvaliteedikokkuleppest. Selle sõlmisid tänavu aprillis kuue riigigümnaasiumi direktorid, õpilased, õpetajad ja ministeeriumi esindaja. Kvaliteedikokkulepe on garantii õpilastele, õpetajatele, lapsevanematele ja teistele riigigümnaasiumiga seotud inimestele, et riigigümnaasiumist saab noor nii teadmised kui ka sotsiaalsed oskused ning seda asjaliku atmosfääriga õpikeskkonnas.

Paidesse riigigümnaasiumi rajamise üksikasjalik tegevuskava on plaanis kokku leppida veel selle aasta jooksul. Õppekompleksi rajamisel püütakse võimalusel ära kasutada juba olemasolevat taristut, riigigümnaasiumi õpikeskkond peab olema kompaktne, tõhusa ruumikasutusega ja väikeste ülalpidamiskuludega.
 
Kompleksi rajamiseks taotleb ministeerium toetust Euroopa Liidu tõukefondide meetmest. Kokkuleppe järgi korraldab Paide linn riigigümnaasiumi töö alustamise hetkeks olemasolevad Paide linna üldhariduskoolid ümber põhikoolideks, lõpetades gümnaasiumiastmetes hariduse andmise.

Täna töötab Eestis viis riigigümnaasiumi – Nõo Reaalgümnaasium, Noarootsi Gümnaasium, Viljandi Gümnaasium, Läänemaa Ühisgümnaasium ja Jõgevamaa Gümnaasium. Sügisel alustavad nende sõsarkoolid Tartus, Pärnus, Võrus ja Jõhvis, riigigümnaasiumi asutamises on Haridus- ja Teadusministeerium kokku leppinud Kohtla-Järve, Põlva, Valga ja Kärdlaga, Paidega sarnased eellepped on allkirjastatud Viimsi ja Rapla vallaga.
Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

19.01.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti ettevõtted osalevad rahvusvahelisel haridusmessil BettFest

20. – 22. jaanuarini toimub virtuaalne haridusmess BettFest, kus esitletakse Eesti haridustehnoloogia ettevõtteid ja haridusasutusi. Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets esineb 21. jaanuaril sõnavõtuga messi konverentsiprogrammis.

18.01.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeerium otsib direktoreid kuuele riigikoolile

Haridus- ja Teadusministeerium kuulutas välja avalikud konkursid viiele riigigümnaasiumile ning Tallinna Muusika- ja Balletikoolile direktorite leidmiseks. Uued juhid hakkavad tegema ettevalmistustöid järgmisel ja ülejärgmisel aastal valmivate koolide käivitamiseks ja koolimeeskondade moodustamiseks.